Squash turnaje o Pohár Drakenu Brno

... probíhá 9. ročník


 

Průběžná tabulka k 24.4. 2017:

 

 

Systém ročníku 2016/2017

Turnaje jsou určeny pro neregistrované hráče a pro hráčky do 40. místa aktuálního squash žebříčku

 

Systém ročníku 2016/17 se skládá z 10 turnajů (listopad - březen, dva turnaje každý měsíc). Podle zájmu budou turnaje koncem roku vyhodnoceny a eventuálně rozděleny dle výkonnosti na kategorii „A" a „B".

Každý turnaj hraje max. 12 hráčů. Umístění každého hráče je bodově ohodnoceno podle typu kategorie, jeho umístění v turnaji a počtu hráčů v turnaji:

Příklad bodového ohodnocení turnaje:

  "A"vítěz 20 b -18-16-14-12-11-9-8-6-5-3-2

  "B" vítěz 12 b -11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1

                                                   

Body z každého turnaje budou hráči zapsány do dlouhodobé tabulky pro celý ročník. Každý hráč se může zúčastnit 5 libovolných turnajů. Do celkového pořadí se mu však započítávají jen jeho 4 nejlepší umístění.

Nejlepších 12 hráčů v celkovém pořadí si zajistí postup do finále o Pohár Drakenu Brno

Při bodové shodě v celkovém pořadí rozhoduje nejlepší umístění hráče ze 4 turnajů.

 

Termíny kvalifikačních turnajů 2016/2017:

1.turnaj – 12.11.so 2016 od 9:30                               2.turnaj – 12.11.so 2016 od 16:00

3.turnaj "A" – 10.12.so 2016 od 15:00                     4.turnaj "B" – 11.12.ne 2016 od 15:00

5.turnaj "B" – 14.1.so 2017 od 9:30                          6.turnaj "A" – 14.1.so 2017 od 16:00

7.turnaj "B" – 18.2.so 2017 od 15:00                        8.turnaj "A" – 19.2.ne 2017 od 15:00

9.turnaj "A" – 18.3.so 2017 od 9:30                         10.turnaj "B" – 18.3.so 2017 od 16:00

 

                                 Finále  22.4.2017 so od 15:00

 

Systém turnaje

  1. V každém turnaji hraje min. 8 a max. 12 hráčů, kteří jsou rozděleni do dvou skupin
  2. 4 nejlepší z loňského ročníku, kteří se turnaje zúčastní, budou v turnaji nasazeni
  3. Každá skupina hraje systémem každý s každým
  4. První 4 hráči z každé skupiny postupují do čtvrtfinále turnaje kde se hraje systémem K.O.
  5. Hráči na 5. místě ve skupině odehrají zápas o konečné 9. - 10. místo, hráči na 6. místě ve
    skupině odehrají zápas o konečné 11. - 12. místo

   6. Při bodové shodě dvou hráčů v tabulce rozhoduje vzájemný zápas

   7. Při bodové shodě více hráčů rozhoduje: Minitabulka jejich vzájemných zápasů

                                                                                Poměr vítězných a prohraných setů

                                                                                Rozdíl vítězných a prohraných míčů

Systém zápasu

  1. Hraje se míčkem: žlutá dvě tečky
  2. Rozehrání před zápasem 1 min.
  3. O podání v prvním setu rozhoduje los. Poražený v losu podává ve 2. setu
  4. Hraje se: Při 12 hráčích na 2 sety beze ztrát do 11 bodů. 11. bod je konečný

         Při 10 hráčích na dva vítězné sety beze ztrát do 11 bodů. Ev. 3. set do 7 bodů

         Při 8 hráčích každý s každým na dva vítězné sety do 11 bodů

  1. O sporných míčích si rozhodují sami hráči

 

      Informace : Příhoda Jiří - mobil 736 624 880

Vklad (do každého turnaje) :      150Kč

Prezentace: Listina pro účast v turnaji bude vyvěšena nejméně tři týdny před 

                   turnajem v Hospůdce na Drakenu (mob. 774598646)

Ceny (v každém turnaji):             1. místo   volné vstupy v hodnotě   400 Kč    

                                                        2. místo                                              300 Kč                   

                                                        3. místo                                              200 Kč               

                                                        4. - 5. místo                                       100 Kč              

 

Ceny ve finále :       1. místo      volné vstupy v hodnotě       1 800 Kč

                                   2. místo                                                     1 500 Kč

                                   3. místo                                                     1 200 Kč

                                   4. místo                                                     1 000 Kč

                                   5. - 6. místo                                               700 Kč

                                   7. - 8. místo                                               400 Kč

 

 

Vítězové předchozích ročníků
 

1. ročník (2009)

1.       Místo – Jan Panáček

 

2. ročník (2010)

1.       Místo – Jakub Brandejs

2.       Místo – Standa Němejc

3.       Místo – David Solfronk

 

3. ročník (2011)

1.       Místo – Robert Navrátil

2.       Místo – Jakub Roštínský

3.       Místo – Petr Nevím

 

4. ročník (2012)

1.       Místo – Jakub Roštínský

2.       Místo – Standa Němejc

3.       Místo – Jan Navrátil

 

5. ročník (2013)

1.       Místo – Jakub Roštínský

2.       Místo – Robert Navrátil

3.       Místo – David Solfronk

 

6. ročník (2014)

1.       Místo – Robert Navrátil

2.       Místo – Jakub Roštínský

3.       Místo – Standa Němejc

 

7. ročník (2015)

1.       Místo – Daniel Chmelík

2.       Místo – Robert Navrátil

3.       Místo – Jakub Roštínský

 

8. ročník (2016)

1.       Místo – Daniel Chmelík

2.       Místo – Jakub Brandejs

3.       Místo – Petr Nevím