LDT Draken Brno

Letní dětský tábor v Zubří

Milé děti,

rádi bychom vás pozvali na tradiční letní dětský tábor pořádaný oddílem národní házené Draken Brno v Zubří u Nového Města na Moravě. Tábor byl v prvopočátku určen především házenkářům, házenkářkám a jejich kamarádům ve věku od 7 do 15 let. V posledních letech je ovšem poměr házenkářů a neházenkářů vyrovnaný a s otevřenou náručí jsou vítány i děti, které házenou nehrají.

Tábořiště je situováno na louce, která je ze tří čtvrtin obklopena lesem. Součástí tábořiště je dřevěný srub, který slouží jako společenská místnost, jídelna a kuchyně. Sociální zařízení je tvořeno venkovní sprchou a suchými toaletami. Ubytování je zajištěno ve stanech s plátěnou podsadou (pro mladší děti s dřevěnou podsadou). Na táboře jsou rozličné možnosti sportovního vyžití. Máme zde hřiště na házenou a fotbal, volejbalové hřiště, stůl na ping-pong a další. V táboře není zavedena elektřina, takže si vyzkoušíte, jaké to bylo v časech minulých, kdy lidé trávili večery při svíčkách a jejich jedinou zábavou nebyla televize a počítač. V blízkém okolí se nachází rybník, který je v letních měsících vhodný ke koupání, ale také velké množství turisticky zajímavých míst, neboť tábor je situován v CHKO Žďárské vrchy.

Po příjezdu jsou děti rozděleny do oddílů podle věku a pohlaví a jsou jim přiděleni oddíloví vedoucí z řad házenkářů a jejich přátel, kteří jim vytváří program doplňující celotáborovou hru. Také se všichni společně několikrát sejdou u velkého táboráku, kde se seznámí s ostatními, zpívají, hrají hry a zažijí spoustu zábavy. Celotáborová hra patří mezi hlavní zábavu tábora, protože děti zde změří síly nejen v rámci oddílu, ale také s ostatními táborníky a vedoucími. Téma celotáborové hry je každý rok jiné, zábavné a poučné. V rámci plnění úkolů se děti naučí řešit šifry, hádanky, prověří své schopnosti a naučí se spolupracovat v týmu. Svou odvahu uplatní při noční hře a stezce odvahy. Během tábora se konají různé výlety, například do Nového Města na Moravě nebo do Bystřice nad Pernštejnem. Na našem táboře máte také možnost změřit síly s dětmi z blízkého tábora a to formou fotbalových a volejbalových zápasů, případně klání ve vybíjené. Ke konci tábora nastává hledání pokladu, který je odměnou za snahu a vytrvalost všech zúčastněných.

Ovšem jako každý tábor, i ten náš není jenom o hrách a zpěvu. Každý si vyzkouší, jaké to je mít celodenní službu v kuchyni, ale také jaké to je hlídat vlajku. Samozřejmě jde o velkou zodpovědnost, ale nebojte, vedoucí jsou vám kdykoliv k dispozici, takže nemusíte mít strach, že se vám něco stane, nebo že něco pokazíte.

Jestli tedy chcete zažít spoustu zábavy, poznat nové kamarády, naučit se zajímavé věci, nenudit se doma a odpočinout si od ruchu měst, vyražte s námi za opravdovým dobrodružstvím!

Termín tábora v tomto roce: 16.7. - 31.7. 2022 (16 dní), cena 3 900,- Kč. Možnost sourozenecké slevy - každé další přihlášené dítě platí  3 500,- Kč.

Více informací u Petra Maděry na tel. 736 624 868 nebo emailu petrmad@mendelu.cz

 

 

Fotografie z předchozích ročníků si můžete prohlédnout zde na stránkách ve fotogalerii nebo na drakenském táborovém rajčeti.

 

Mapa s vyznačením polohy tábořiště a odbočky na příjezdovou cestu v obci Zubří je dostupná ZDE.

Základní informace

Termín tábora: 16.7. - 31.7. 2022

(16 dní)

Cena: 3 900,- Kč

Možnost sourozenecké slevy - každé další přihlášené dítě platí 3 500,- Kč

 

Kapacita tábora pro letošní rok byla naplněna!!

Kontakty

Petr Maděra (hlavní pořadatel)

tel: 736 624 868

mail: petrmad@mendelu.cz

Tomáš Slach (hlavní vedoucí)

mail: slachtom@centrum.cz