Poslední přispěvatelé

Draken
Příspěvků: 7
Hodnocení: 0
Datum: 22.11.16
« Zpět

Muži "A"

Muži "A"

 

     * blog byl z technických důvodů mimo provoz, chybějící údaje k utkáním jsou postupně doplňovány

 

10. ligové kolo: TJ Sokol Opatovice nad Labem - Draken Brno 18:16 (7:4)

11. ligové kolo: TJ Sokol Podhorní Újezd - Draken Brno 19:19 (11:9)

(Tom Slach, 19. 10. 2015)

 

Poslední hrací víkend podzimní části sezony, venkovní dvoukolo, dva zápasy na mokré gumě proti silným východočeským týmům. Výsledkem je pouze jediný získaný bod.

V sobotu jsme nastoupili v Opatovicích (Pohřebačce) proti týmu, který ještě v sezoně neztratil ani bod, a je jednoznačně největším kandidátem na postup do nejvyšší soutěže. Čekal nás těžký zápas. Kvality domácího mančaftu jsou prvoligové a návrat o patro výš jim bude slušet. O tom už je po podzimu prakticky rozhodnuto. 

Samotné utkání připomínalo poslední vzájemný zápas z letošního května. I tentokrát jsme měli špatný vstup a výsledek honili ve druhé půli. Není normální, abychom za první poločas vstřelili 4 branky a za druhý 12... Bohužel, každý z poločasů se nám podařil jen na jedné polovině hřiště. Zatímco v první půli výborně pracovala obrana a dávala spoustu míčů, útoku se vůbec nedařilo. Když jsme neproměnili několik dobrých příležitostí proti dobře chytajícímu domácímu brankaři Hrubému, začali jsme pálit z nepřipravených pozic a ztráceli míč za míčem. V této fázi utkání jsme jen díky výbornému výkonu obrany a golmana zůstali ve hře o dobrý výsledek (poločas 7:4 pro domácí). Ve druhém poločase jsme se chytli a i přes změny v domácí obraně přidávali branku za brankou. V útoku jsme při absenci Robina Kováče vsadili na větší a těžší sestavu (bez mravence) a střelecky se rozjeli Jenda Obrlík se Zdendou Fialou. Dařit se však začalo i domácím ostrostřelcům, kteří několikrát rozebrali naši obranu do posledního šroubku a stříleli góly do prázdné branky. Při jedné z těchto akcí dostal přísnou červenou kartu Vašek Pokorný. Vyloučení nám však neuškodilo a dostali jsme se na stav -1. V tu chvíli přišel jeden z klíčových momentů, kdy do té doby téměř neomylný nejlepší střelec zápasu Jenda Obrlík neproměnil šestku. Místo průběžné remízy jsme z protiútoku inkasovali a domácí už si dvoubrankové vedení pohlídali.

Opět jsme zde dokázali sehrát vyrovnaný zápas, ale na body to nestačilo. Na vině je především impotentní výkon útoku z prvního poločasu. Obranu lze i přes otevřenější stavidla ve druhé půli pochválit. 18 gólů od nejlepšího útoku ligy (srovnatelný je snad jen svinovský v plné sestavě a formě) je slušné skóre.

V neděli jsme se představili na hřišti Podhorního Újezda ve Vojicích. Opět se hrálo v sychravém počasí na mokré gumě, která ztěžovala pohyb. Proti nám stál tým s výraznou individualitou v podobě střelce Patrika Bajera. Ten nasypal v předchozím zápase v sobotu 18 fíků Morendě. My takového kanonýra nemáme, proto jsme se soustředili na týmový výkon a domácího šutéra se snažili eliminovat. To se však po většinu zápasu příliš nedařilo, ani přes občasnou osobní obranu. Když už se podařilo odříznout P. Bajera od míče, skórovali jeho spoluhráči. Bohužel, tento zápas se příliš nevydařil našim brankařům. Jindy jistý Mira Divina se na svá standardní procenta nedostal a v pár minutách, které dostal k dispozici, nedokázal domácí střelce zastavit ani Michal Fischer. V útoku jsme předváděli takovou tradiční bramboračku. Na přehrání domácí obrany nebyla potřeba žádná velká kouzla. Uškodila nám však další nedaná šestka (tentokrát tyčka z mojí pracky) a několik zvláštních rozhodnutí sudího Slavíka. Zatímco o den dříve v Opatovicích pískal přesně, tentokrát nad některými rozhodnutími kroutily hlavou obě střídačky. Dávkování těchto nepřesností však bylo celkem vyrovnané na obě strany, takže tento fakt o ničem nerozhodl. I v tomto zápase nám sudí udělil jednu diskutabilní červenou kartu. Tentokrát ji zobnul Jenda Obrlík, který při stíhání domácího útočníka v prostřední třetině na mokrém povrchu doklouzal až do třetiny obranné (snad o 2 metry). Sice nijak neovlivnil hru, pan rozhodčí však tento přečin ocenil redkou. Jenda si 5 minut odpočal a pak byl na hřišti přítomen dramatickému závěru. Ještě cca 3 minuty před koncem to vypadalo, že se budeme vracet s prázdnou. Prohrávali jsme o 3 branky, domácí útok do té doby téměř nechyboval. Pak však, pravděpodobně v důsledku narůstající únavy, vyprodukoval dvě ztráty. Jeden míč vybojoval výborným zákrokem Venca Pokorný ve spolupráci s Mirou Divinou a my vpředu trestali. Za stavu 18:18 jsme necelou minutu před koncem měli míč v držení a šli do útoku. Chystali jsme se utkání dohrát. Zdenda Divina však zhruba 20 vteřin před koncem vystřelil faulovaný na úhlu brankoviště a skóroval. Vedli jsme o branku, ale domácí dostali díky našemu brzkému zakončení ještě jednu šanci. Po rozehrávce se hnali na branku. při tomto přechodu došlo k běžnému faulu, jakých se v průběhu utkání udály bez nějaké výraznější odezvy desítky. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední vteřiny, se však sudí Slavík rozhodl pro odpískání šestimetrového hodu. Ten Patrik Bajer suverénně proměnil, čímž zaokrouhlil svůj víkendový střelecký účet na 30 branek (18 Morendě, 12 nám). S bodem můžeme být nakonec po průběhu zápasu, kdy jsme stále tahali za kratší konec, spokojeni. Dělba bodů byla po výkonech obou týmů zasloužená. Při taktičtějším dohrání zápasu jsme však mohli pomýšlet i na vítězství. To by však bylo pro 57 minut dobře hrající domácí dosti kruté.

 

Komentář opatovických: http://www.nhopatovice.cz/vysledky/sezona-2015---2016/muzi-a/10-kolo-opatovice---draken-brno.html

Článek v Jičínském deníku k zápasu v Podhorním Újezdě: http://jicinsky.denik.cz/ostatni_region/patrik-bajer-nasazel-za-vikend-tricet-branek-20151022.html

 

Sestavy:

Domácí TJ Sokol Opatovice nad Labem: Hrubý J., Pospíšil V. – Leugner M., Hruška J., Straník M., Dobruský L. – Práchenský V. (7 branek), Bittner V. (3 branky), Staněk R. (5 branek), Bittner Z. (3 branky)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Pokorný V., Mikulka L., Nepustil T. – Divina Z., Slach T. (1 branka), Obrlík J. (9 branek), Fiala Z. (6 branek)

 

Domácí TJ Sokol Podhorní Újezd: Hátle J., Malach P. - Bartoš O., Šritr H., Chvalina M., Smutný M., Drašar M., Pour M. - Kindl M. (5 branek), Bajer P. (12 branek), Hruška Z. (1 branka), Novotný J. (1 branka), Bílek M.

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Pokorný V., Mikulka L., Nepustil T. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (7 branek), Obrlík J. (7 branek), Fiala Z. (1 branka)

 

 

9. ligové kolo: KNH Moravská Slavia Brno - Draken Brno 18:13 (8:7)

(Tom Slach, 19. 10. 2015)

 

Nepovedený špíl v kose jak sviň.

 

omácí KNH Moravská Slavia Brno: Plíva P., Musil J. - Vank P., Hudeček M., Farlík J., Martinec D., Floder J. - Ondroušek M. (3 branky), Šimik R., Fišer O. (12 branek), Halouzka P., Šafář M. (1 branka)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Pokorný V., Mikulka L., Nepustil T. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (1 branka), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (3 branky), Fiala Z. (4 branky)

 

 

7. ligové kolo: Draken Brno - Sokol Dobruška 20:14 (12:8)

8. ligové kolo: Draken Brno - Jiskra Humpolec 18:13 (8:7)

(Tom Slach, 6. 10. 2015)

 

Po bídných výkonech a celkově nepovedené části sezony se nám podařilo alespoň částečně "zahojit" v rámci domácího dvoukola.

V sobotním zápase jsme přivítali Dobrušku a po delší době předvedli alespoň trochu koukatelný výkon všech řad. Výraznějšímu rozdílu ve skóre zabránil solidní výkon hostujícího brankaře, kterého jsme si tu a tam neodpustili orazítkovat i z těch nejvyloženějších pozic. Obrana však hrála velmi dobře, dávala dostatek míčů, a tak jsme si tento luxus mohli dovolit. Zachytali i oba naši golmani, každý z nich nabídl několik povedených zákroků. Útok hostí trpěl tím, že odehrál celý zápas bez střídání. My mohli točit více lidí a rozdíl byl znát. Největší problémy nám činil desetibrankový Pepa Tomáš, který se prosazoval hlavně z trestných hodů. Na naší straně byl nejvíce potentní Robin Kováč (8 branek).

Pátou žlutou v sezoně znamenající stop na následující zápas dostal Libor Mikulka a tak se podoba obranné vozby na nedělní utkání s Humpolcem lehce proměnila. Na bekovi začal Ondra Botko a na zálohu střídal Jon Wolf. Po vyrovnaném prvním poločase se nám podařilo soupeři ve skóre odskočit a náskok si do konce utkání v poklidu udržet. V útoku byl nejvíce vidět Zdenda Fiala, jehož výborný individuální výkon byl v tomto zápase rozhodující. Naše obrana převyšovala hostující útočníky nejen Botovými centimetry, ale i výkonem. Většinu branek jsme obdrželi po individuálních akcích Aleše Rafaje.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Nepustil T., Mikulka L., Pokorný V. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (3 branky), Kováč R. (8 branek), Obrlík J. (5 branek), Fiala Z. (2 branky)

Hostující Sokol Dobruška: Malošík P. - Tomáš Jak., Tomáš Jan, Ledvinka L., Tobiáš O., Tomáš J. - Verner J. (3 branky), Tomáš J. (10 branek), Laštůvka J. (1 branka)

 

Domácí Draken Brno: Divina M., Obrlík J. – Botko O., Nepustil T., Pokorný V., Wolf J. – Divina Z. (3 branky), Slach T. (1 branka), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (4 branky), Fiala Z. (9 branek)

Hostující Jiskra Humpolec: Barták J., Čmok F. - Koumar L., Morava J., Lesina O., Kudrna T. - Kovář M. (1 branka), Čmok P. (2 branky), Rafaj A. (10 branek), Brož M.

 

 

6. ligové kolo: Sokol Svinov - Draken Brno 21:11 (9:4)

   Slabý výkon útoku, žalostná produktivita a s postupem času i narůstající odevzdanost. Zápas, v němž se sice můžeme vymlouvat na abnormální množství trefených tyčí, ale rozdíl mezi oběma týmy byl velice výrazný. Domácí ofenziva hrála pohlednou a účinnou házenou. Posledních 15-20 minut už se jen dohrávalo. Takový náklep rozdílem několika tříd jsme dlouho nedostali..

 

Domácí Sokol Svinov: Bordovský L., Štěpán J. - Vaščešen M., Lakatoš T., Schwarzer J., Wnetrzak J. - Bordovský O. (1 branka), Horáček V. (9 branek), Beneš V. (9 branek), Kahaj L. (1 branka), Tománek J. (1 branka), Lach M.

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O, Pokorný V., Nepustil T., Mikulka L. – Divina Z. (1 branka), Slach T. (2 branky), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (3 branky), Fiala Z. (3 branky)

 

 

5. ligové kolo: Draken Brno - TJ Sokol Osek nad Bečvou 13:12 (8:8)

   Bída, slabá produktivita, zápas ubojovaný výborným výkonem celé obrany a brankaře ve druhém poločase.

 

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Nepustil T., Mikulka L., Pokorný V. – Divina Z. (2 branky), Slach T., Voráč O., Obrlík J. (8 branek), Fiala Z. (3 branky)

Hostující TJ Sokol Osek nad Bečvou: Banovčan O. - Klimeš M., Pavelka M., Mužík J., Zapletal L. - Furman J., Šrámek M. (6 branek), Urban Jiří (3 branky), Charamza J. (3 branky), Urban Jan

 
 
 

3. ligové kolo: SKNH Veselí nad Moravou - Draken Brno 15:11 (10:6)

4. ligové kolo: Sokol Ostopovice - Draken Brno 13:16 (7:6)

(Tom Slach, 14. 9. 2015)

 

Po dvou domácích výhrách na úvod sezony přišlo první venkovní dvoukolo. Tento víkend nás nezastihl v dobré pohodě. Sobotní zápas se nám hrubě nevydařil, v neděli jsme pak 2 body vybojovali až díky zlepšené hře ve druhém poločase.

Předem jsme věděli, že nebudeme kompletní. V zádech jsme však měli dva solidní výkony z domácích zápasů a nebyl důvod mít hlavu dole. Ve Veselí nám však nevyšlo vůbec nic. Od prvního útoku, kdy Jenda Obrlík trefil v jasné gólovce jen brankáře Pejšu jsme celou první půli tahali za kratší konec herního provazu. Domácí borci rozjeli divadlo, kterému se dostalo podpory od sudího Šimiceho (už si ani nepamatuji, kdy nás tu naposled pískal někdo jiný než tento pán) a my na něj nebyli schopni pořádně reagovat. Když už Mira lapil šestku, která mohla přenést momentum na naší stranu, míč se po několika šťastných odrazech docoural za brankovou čáru. V útoku jsme si pak dosti pracně vytvářeli šance, ale procento jejich proměnování bylo špatné. Na konci poločasu jsme ještě obdrželi branku z trestu po čase z velkého úhlu, který zkušeně proměnil mladý Kamil Provazník, a v půlce tak byli o 4 branky pozadu. Zajímavé je, že úplně identická herní situace, která vedla k tomuto trestu, i se stejným obsazením protagonistů (útočník s hlavou dole naráží v kličce do těla našeho obránce), byla na konci druhého poločasu, kdy už o nic nešlo, posouzena v náš prospěch jako průraz...

Pokud byla v první půlce hra našeho útoku slabá, ve druhé půli to byla čistá křeč. Obrana nám hrála dobře, Mira chytil dvě šestky (celkem 2/3, přičemž tu třetí měl taky v rukách), ale útok se ne a ne chytit. Šancí jsme na to měli dost. Na hřišti se všal spíše bojovalo než hrálo. Jediným, kdo z tohoto trendu vybočoval, byl domácí Pavel Fojtík. Hrál lehce, s chutí, a byl rozdílovým hráčem. On rozhodl o vítězství domácích. Nepotřeboval k tomu ani rudo před očima, jaké měla velká část jeho spoluhráčů. Klobouk dolů, předvedl výborný výkon.

Utkání jako celek se hodnotí těžko. Hlavní je asi fakt, že domácí šli výhře hladověji naproti, ať už byly tyto cestičky více či méně sportovní. Rozhodně byli po všech stránkách lépe připraveni. My jsme jim to usnadnili slabým útočným výkonem. Na tom však měla podíl i dobře hrající domácí obrana se spolehlivě chytajícím gólmanem Pejšou. Zahráli velmi dobře. Budiž nám tento zápas ponaučením jak už příště ne. Budeme připravení.. :-)

Po této neblahé sobotní zkušenosti jsme se sešli v neděli ráno v Ostopovicích. První půli jsme načali tak, jak jsme v sobotu skončili. Bídně. Sebedůvěra a přesnost v zakončení, která nám na začátku sezony nechyběla, se najednou toulala kdoví kde. Výsledkem byl prohraný poločas a nemastný neslaný výkon. Ve druhé půli to z nás naštěstí spadlo. Obětavý výkon obrany, několik zisků a jednoduchých branek z rychlejšího přechodu nás opět posadilo na koně a poslední čtvrtinu zápasu už jsme kontrolovali. Nutno však říct, že toto nebyl projev, kterým bychom se chtěli a měli prezentovat. Důležité je, že jsme nepřidali v krátké době druhou bodovou ztrátu a dokázali utkání zvládnout, i když to na pohled žádná krása nebyla.

Příští víkend hrajeme opět doma. Přivítáme Osek n/B. Doufejme, že uzavřeme tuto nepovedenou kapitolu sezony a najedeme zase na pozitivní vlnu. 

 

 

Sestavy:

Domácí SKNH Veselí n/M: Pejša T., Burša T. - Vaďura P., Václavík T., Matuška J., Bauer P. - Fišer J. (3 branky), Malovaný P. (3 branky), Provazník K. (4 branky), Fojtík P. (5 branek)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Nepustil T., Mikulka L., Grepl M. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (2 branky), Kováč R. (3 branky), Obrlík J. (1 branka), Fiala Z. (3 branky)

 

Domácí Sokol Ostopovice: Pospíšil P., Burian Z. - Krejčík J., Krupka V., Indra I. - Hromek V. (1 branka), Tomašovič Z. (7 branek), Tesař M. (3 branky), Krejčík M. (2 branky), Bládek M.

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Nepustil T., Mikulka L., Jiráček P. – Divina Z. (6 branek), Slach T. (4 branky), Kováč R. (5 branek), Obrlík J., Fiala Z. (1 branka)

 

 

 

2. ligové kolo: Draken Brno -  Sokol Kokory 20:15 (10:9)

(Tom Slach, 7. 9. 2015)

 

Druhé domácí utkání sezony přineslo druhou výhru. Nerodila se však úplně lehce, mladý hostující mančaft z Kokor nechtěl dát svou kůži lacino a byl po většinu zápasu vyrovnaným soupeřem. O osudu utkání rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme si vytvořili několikabrankový náskok a ten pak do konce utkání udržovali. 

Zápas měl úplně jiný charakter než ten před týdnem. Kokorští borci na nic nečekali a nebáli se hrát. Hlavně v první půli jsme vzadu marně hledali úspěšnou protizbraň na jejich útok a nezískávali tolik míčů, na kolik jsme proti podobným soupeřům zvyklí. 

Našemu útoku se však i přes několik nepřesností ve střelbě dařilo celkem v poklidu přehrávat hostující defenzivu a bez výpadků přidávat další a další branky. Když pak na začátku druhé půle vybojovala obrana několik míčů po sobě a my je přetavili v góly, bylo hotovo.

Zápas byl poměrně vyhecovaný. Sudí Váca nastavil od začátku volnější metr, což vyústilo v dohrávání soubojů po celém hřišti a několik nepříliš sportovních momentů z obou stran. Výsledkem však byly pouze dvě žluté karty na naší straně. Pískat někdo úzkostivější, pár lidí z obou mančaftů nemělo šanci zápas dohrát.. :-)

Nás může těšit solidní ofenzivní výkon a fakt, že se o branky opět  celkem vyrovnaně podělilo všech 5 útočníků (2-3-4-5-6). Důležité bylo, že jsme si odpustili nějaké větší výpadky a ve chvíli, kdy se chytla obrana, jsme byli schopní dobře hrajícího soupeře zlomit. Pomohlo také střídání brankařů, Kuba Obrlík lapil v době kdy se Mirovi příliš nedařilo několik důležitých míčů. Konec zápasu už si pak zase v klidu dochytala tradiční opora.

Pokud budou kluci z Kokor pokračovat v podobných výkonech, mohou i v této mladé sestavě hodně kousat a být nepříjemným soupeřem pro kohokoli v lize. 

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Obrlík J. – Botko O., Nepustil T., Mikulka L. – Divina Z. (5 branek), Slach T. (4 branky), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (6 branek), Fiala Z. (3 branky)

Hostující Sokol Kokory: Džujík J. – Urbánek O., Onera T., Kosek R., Ministr M. – Zlámal J. (8 branek), Džujík P. (4 branky), Kašpar M. (3 branky), Uvíra P.

 

 

 

1. ligové kolo: Draken Brno -  TJ Stará Ves nad Ondřejnicí 22:13 (6:5)

(Tom Slach, 31. 8. 2015)

 

V neděli 30. srpna 2015 jsme po roční prvoligové anabázi opět nastoupili k druholigovému zápasu. V důležitém úvodním klání soutěže jsme na Kraví hoře přivítali soupeře ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. Toto utkání mělo dva naprosto odlišné poločasy. V prvním se hrála stěží koukatelná pomalá házená s minimem gólů na obou stranách, ve druhém se pak tempo zrychlilo a přibylo branek.

Je možné, že náš slabý vstup do zápasu ovlivnil posun začátku o 20 minut. Na vině byly problémy jednoho auta borců ze Vsi, které zůstalo viset v zácpě na dálnici. Po klasické rozcvičce na čas stále nebylo jasné, kdy bude utkání zahájeno a my během čekačky (možná) lehce zatuhli. Dalším faktorem byla pomalá hra útoku hostí, jimž nečinilo problém obléhat naši obrannou hráz po dobu několika minut (nejdelší útok trval více jak 5 minut, průměr mohl být někde mezi 2 - 3 minutami). Nutno říci, že v této fázi zápasu měli staroveští také štěstí na odražené míče a ty se jim po neproměněných střelách opět vracely do rukou. Naše obrana s Mirou za zády však tradičně fungovala na jedničku. V útoku jsme však nebyli schopni chytit rytmus zápasu, hráli jsme zaraženě, bez energie. Přizpůsobili jsme se tempu netempu. Několika dobrými zákroky se blýskl i hostující brankář. Výsledkem utrápeného poločasu bylo naše průběžné vedení 6:5.

Ve druhé půli se však charakter hry rychle změnil. Hosté rychleji přicházeli o míče a jedinou hrozbou byly individuální akce šutéra L. Hynečka. V útoku jsme začali být produktivní a za druhou třicetiminutovku zatížili konto soupeře 16 přesnými zásahy. Branky se pěkně rozložily mezi všechny střelce (5-5-5-4-3) a my si spravili rozpačitý dojem z prvního poločasu.

Připsali jsme si tak první dva body do tabulky a díky vysokému rozdílu ve skóre se vyhoupli na průběžné první místo. Tento bodový zisk budeme moci rozšířit a potvrdit v dalším domácím zápase následující neděli, kdy dorazí Kokory (začátek 11:00). Pokud chceme potvrdit ambice a ucházet se o příčky nejvyšší, nesmíme v domácích zápasech ztrácet.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Obrlík J. – Botko O., Nepustil T., Mikulka L., Jiráček P. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (5 branek), Kováč R. (3 branky), Obrlík J. (5 branek), Fiala Z. (5 branek)

Hostující TJ Stará Ves n/O: Merta J., Holceň M. – Straňánek J., Pelíšek R., Tomeček M., Tyleček T. – Hyneček L. (5 branek), Kotas T. (1 branka), Merta T. (3 branky), Chmelíček A. (4 branky)

 

 

 
 

Další průběh přípravy - Osek, Velká cena Brna

(Tom Slach, 23. 8. 2015)

 

 

Po vítězném veselském turnaji jsme nezaháleli a i oba další víkendy zbývající do startu ligy vyplnili přípravnými zápasy. V rámci soustředění v Oseku nad Bečvou jsme odehráli místní turnaj, na němž jsme skončili druzí (1. Nelešovice, 2. Draken, 3. Rokytnice, 4. Osek, 5. Veselí, 6. Chropyně). Týden před ligou jsme se pak zúčastnili Velké ceny Brna. Zde se nám v okleštěné sestavě vůbec nedařilo (1. 1. NH Brno, 2. Nelešovice, 3. Vřeskovice, 4. Draken).

 

 

Příprava - turnaj ve Veselí n/M

(Tom Slach, 12. 8. 2015)

 

Herní přípravu na nadcházející sezonu jsme zahájili tradičně ve Veselí nad Moravou na memoriálu Lubomíra Nováčka. Zde jsme si postupně poradili s Osekem nad Bečvou, Kyšicemi, Ejpovicemi, mixem Vracova a Chropyně i domácím mančaftem a turnaj jsme bez ztráty bodu vyhráli. Tato klání dobře posloužila pro lehké rozehrání po delší pauze. Vítězství v turnaji pak bylo třešničkou na dortu. Další prověrkou bude turnaj v Oseku n/B, na který vyrážíme o příštím víkendu.

Sestava: Divina M. - Mikulka L., Nepustil T., Fiala Z. - Divina Z., Obrlík J., Kováč R. Slach T.  

.

...

.....

.......

SEZONA 2015/2016

SEZONA 2014/2015

.......

.....

...

.

 

 

21. ligové kolo: TJ Sokol Podlázky - Draken Brno 17:15 (9:6)

22. ligové kolo: TJ Plzeň-Újezd - Draken Brno 21:17 (12:9)

(Tom Slach, 1. 6. 2015)

 

Premiérovou prvoligovou sezonu jsme o posledním květnovém víkendu uzavřeli výjezdem do Čech. V sobotu jsme hráli v Podlázkách u Mladé Boleslavi, v neděli pak na půdě několikanásobných mistrů republiky z Plzně. Ani v jednom z těchto zápasů jsme bohužel nedokázali navázat na zlepšené jarní výkony a rozlučka s nejvyšší soutěží se tak příliš nevydařila.

Nepovedl se nám ani jeden ze zápasů. Rozdíl však byl v tom, že zatímco nedělní utkání v Plzni měli domácí od úvodního hvizdu pevně v rukách, byli jasně lepší a otázkou byla spíše výše skóre, v sobotu jsme i přes slabé útočné představení mohli většinu zápasu živit naději na solidní výsledek. Domácím Podlázkám šlo o udržení prvoligové příslušnosti. Také nám chtěli podlázečtí oplatit podzimní prohru, kterou si z Brna odvezli. Na domácím hřišti navíc dokázali místní borci v této sezoně porazit nejeden silný mančaft. Dalo se tedy očekávat, že na nás v zádech s vyhlášeným domácím publikem vlétnou. Žádný velký uragán se však nekonal a na tribunách bylo po většinu zápasu ticho. Těžko říct, jestli jsme diváky uspali slabým výkonem my, či byli unaveni ze dne otevřených dveří ve Škodovce. Možná jsem měl taky jen přehnaná očekávání.. :-) Každopádně je potřeba vyjádřit respekt k tomu, kolik jich na poslední tým tabulky dorazilo. Stejně tak patří všechna čest krásnému areálu a veškerému zázemí. Takové prostředí je pro nejvyšší soutěž velice důstojné a hraje se zde moc pěkně.

Co se týče našeho výkonu, v první půli snesl přísnější měřítka snad jen Mira Divina v brance. Výkon zadních řad měl však  v průběhu zápasu stoupající tendenci. Postupně se jim dařilo téměř eliminovat nejlepšího domácího šutéra - levorukého štírka K. Kučeru. Ten podal tradičně velice slušný výkon. Utkání však z mého pohledu rozhodl pětibrankový L. Duchek hostující z Čakovic. Tomu se podařilo vstřelit několik jednoduchých gólů z dálky ve chvílích, kdy se domácí herně trápili a nebyli schopni přehrát naši obranu kombinačně. Nám chyběl v útoku větší brankový příspěvek starochů (mladí zobáci dali 12 z 15 branek). Smutné je, že stačilo zahrát jakýkoli signál a vytvořili jsme si jasnou brankovou příležitost. Často jsme však o míč přišli hloupou chybou ještě před tím, než jsme se k nějakému signálu dohrabali. Je to ohraná písnička, ale dřív jsme takové kiksy prostě nedělali. Veselá byla také situace, kdy se sudímu Bláhovi podařilo kýchnout do píšťalky, ozval se hvizd, Jenda nechal letící přihrávku být a přestal hrát. Rozhodčí signalizoval, že hru rozhodně nepřerušil a pokračovali domácí autem.. :-) Navíc vždycky říkám, že když dám nejvíc branek z mančaftu já, tak  je něco špatně a nemůže to dobře dopadnout. Zápas se nám prostě nevydařil. Domácím bohužel na 2 body stačil průměrný výkon. Gratuluji jim k udržení nejvyšší soutěže i k dobrému dojmu, který ve své první prvoligové sezoně zanechali. Mezi oběma nováčky byla letos veliká propast, i když vzájemné zápas skončily 1:1. 

V neděli v Plzni jsme si chtěli spravit chuť a podat lepší výkon. To se některým povedlo více, některým méně. Zápas jsme odstartovali tradiční chybou, na kterou máme patent. Potom se však výkon trochu zvedal, v útoku se začalo dařit Jendovi Obrlíkovi a obrana po úvodním povožení na kolotoči a přeskupení řad vybojovala několik míčů. Bylo však zřejmé, že otěže zápasu mají domácí pevně v rukách. Ve druhé půli tak mohli více míchat se sestavou a vyzkoušet různé herní varianty a mladší hráče. Zápas se těžko hodnotí, výkon měl opět k ideálu daleko. Výsledek je lepší než předvedená hra.

Tím to pro nás haslo. První prvoligová sezona je u konce. Pravděpodobně se zde ještě v následujících dnech objeví její zhodnocení. Snad si z ní dokážeme odnést co nejvíce. Pro mě osobně je nejvíce zarážející to, že mi přijde, že to na co skutečně máme a co umíme, se nám podařilo předvést tak ve třetině mačů. Nevím čím to je, ale budu se na to snažit přijít. Tím nechci nijak snižovat kvality kteréhokoli ze soupěřů. Jen mi přijde, že my sami jako mančaft máme na to předvést víc, než se nám ve většině zápasů podařilo.

 

Sestavy:

Domácí TJ Sokol Podlázky: Tišler P., Miler L. – Mikulecký P., Sobotka J., Doležal J., Kešner P., Košárek M. – Barabáš M. (2 branky), Kučera K. (7 branek), Černý M. (2 branky), Duchek L. (5 branek), Louda T., Chamer L. (1 branka)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný V. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (6 branek), Kováč R. (3 branky), Obrlík J. (3 branky), Fiala Z. (1 branka)

 

Domácí TJ Plzeň–Újezd: Špaček F. – Počátecký P., Korb J., Šilhánek M., Kozák V. – Sedlák P., Titl P. (9 branek), Beneda L. (3 branky), Jahoda J. (8 branek), Trojáček D. (1 branka)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný V. – Divina Z. (3 branky), Slach T. (2 branky), Kováč R. (3 branky), Obrlík J. (6 branek), Fiala Z. (3 branky)

 

Fotografie ze zápasu v Podlázkách:

http://nhpodlazky.rajce.idnes.cz/I.liga_muzi_TJ_Sokol_Podlazky-Dalovice_-_Draken_Brno_30.5.2015/

Komentář domácích k zápasu:

http://mlejndesign.webnode.cz/news/podlazky-udrzely-i-ligu/

 

 

20. ligové kolo: SK Studénka - Draken Brno 15:14 (8:7)

(Tom Slach, 25. 5. 2015)

 

Co se nedá první lize upřít, to je lépe zařízené počasí. Zatímco v naší staré "dvojce" pršelo co chvíli a v některých destinacích v podstatě při každé naší návštěvě, v nejvyšší soutěži se zatím jednalo pouze o výjimky (chcanec na pokřtění naší premiéry v Krčíně, mokré hřiště v Tymákově - ale tam byl na vině i hloupý brzký ranní čas, a nyní mokro a drobný déšť ve Studénce). Mokrá guma neslibovala příliš zajímavou podívanou. I tak se místní ochozy velice sympaticky zaplnily.

Dříve platila v našich mokrých zápasech rovnice, jejímž výsledkem byly tragické technické chyby a minimum vstřelených branek. Zde se však toto pravidlo nepotvrdilo. Naopak si myslím, že jsme ztrát vyprodukovali méně, než ve většině letošních suchých utkání. Ač bylo znát, že útočníci nemohou s mokrým míčem ukázat vše ze svého repertoáru, stejně se na obou stranách dařilo překonávat obrany a akce končily spíše brankami či zákroky dobře chytajících brankařů, než obrannými zisky.

Utkání bylo vyrovnané. Výjimkou byla pasáž v začátku druhé půle. Výhodu výhozu jsme přetavili v ojedinělou technickou chybu a pak se ještě několik útoků nemohli chytit. Domácí několikrát lehce skórovali a najednou byli vpředu o čtyři branky. Z tohoto náskoku se nám dařilo postupně ukrajovat, ale na více než jednobrankovou prohru už to nestačilo. Byli jsme však blízko. Domácí ofenziva nehrála v posledních deseti minutách dobře, naše obrana získala několik míčů a my měli dva útoky na srovnání stavu. První skončil nedaným trestem z prostředka, druhý pasivitou a technickým přestupkem našeho útočníka. Samotného závěru je škoda, hlavní příčina však opět tkví ve slabé pasáži na začátku druhé půle, kdy nám soupeř odskočil ve skóre.

Dobrou zprávou je, že se nám po delší době podařilo sehrát solidní utkání na mokrém povrchu. Pozitivní je také fakt, že jsme byli dvacetibodovým domácím vyrovnaným soupeřem. I když si za to nic nekoupíme, je dobré vědět, že už je to jen o drobnostech. Snad se nám bude dařit tyto detaily zlepšovat. Jediné jarní zápasy, ve kterých jsme neměli nárok, byly proti Přešticím a Nezvěsticím.

Příští víkend uzavřeme premiérovou prvoligovou sezony venkovním dvoukolem v Podlázkách a Plzni. Snad se nám podaří navázat na to dobré, co jsme zatím na jaře předvedli, odbourat některé opakující se chyby a sehrát pohledné mače.

 

Sestavy:

Domácí SK Studénka: Šimeček R., Liška O. - Liška A., Pisch J., Sanytrák L., Rapčan D., Olša J. - Kratochvíla V. (1 branka), Silber B. (3 branky), Kubáček J. (5 branek), Malcharek L. (3 branky), Richter P. (3 branky)

Hostující Draken Brno: Divina M. – Mikulka L., Nepustil T., Pokorný V., Botko O. – Divina Z. (7 branek), Slach T. (2 branky), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (4 branky), Fiala Z. 

 

 
 

18. ligové kolo: Draken Brno -  TJ Sokol Nezvěstice 15:21 (7:14)

19. ligové kolo: Draken Brno -  Sokol Tymákov 15:18 (8:7)

(Tom Slach, 18. 5. 2015)

 

O víkendu 16. - 17. května 2015 jsme sehráli na nějakou dobu poslední domácí prvoligové zápasy. Soupěřem nám byly západočeské týmy z čela tabulky. V sobotu dorazily první Nezvěstice, v neděli se na Kraví hoře představil třetí Tymákov.

V několika aspektech si byly oba zápasy podobné. Každému ze soupeřů chyběla jedna klíčová osobnost (nezvěstický K. Koc, tymákovský V. Majer). V obou zápasech jsme vstřelili 15 branek. V obou zápasech se nám podařilo zvítězit v jednom z poločasů v poměru 8:7.

Tím však výčet podobností končí. Nezvěstice nás v sobotu smázly. Do utkání jsme velmi špatně vstoupili a zkušený soupeř všechny chyby nemilosrdně trestal. Poločas skončil 7:14 v náš neprospěch. V první půli se nám nepovedlo těméř nic a navíc jsme vedle distancovaného Libora Mikulky přišli i o další tradiční oporu zadních řad, když se nedlouho po začátku zranil Ondra Botko. Výkon nově poskládané obrany pak měl směrem ke konci zápasu rostoucí tendenci, ale nesehranost byla zpočátku znát. To byla voda na mlýn výborných hostujících střelců, kteří produkovali líbivou házenou a sázeli branky jako na běžícím pásu. Druhá půle již byla vyrovnaná. Hosté postupně prostřídali několik hráčů. Nás mohla těšit zlepšená hra zadních řad. Tuto část hry jsme o branku vyhráli, ale na celkovém jasném vítězství Nezvěstic to už nic změnit nemohlo. Škoda, že jsme jim to velice slabým úvodem hodně ulehčili. 

Nedělní zápas proti Tymákovu jsme začali lépe. Nově složená obrana hrála (s ohledem na to, jaké proti sobě měla střelce) velmi dobře. Skvělým výkonem se v tomto zápase prezentovali i oba naši brankáři. Ve vyrovnané první půli jsme byli většinu času o krok před soupeřem a do šatny jsme o poločase odcházeli s jednobrankovou výhodou (8:7). V začátku druhé půle jsme si však vybrali slabší chvíli v útoku, soupeř byl precizní, odskočil o několik branek a tuto výhodu už si do konce zápasu nenechal vzít. Tymákov nepředvedl žádný oslnivý výkon, ale dokázal plně využít našeho útočného výpadku a chybějících centimetrů v obměněné sestavě obrany. Zajímavostí byl velký počet neproměněných šestimetrových hodů, kterými rozhodčí Šimánek zásoboval především hostující střelce (my 0/1, Tymákov 1/5). 

Zatímco v sobotu to byla ukázka herní síly a pěkné technické házené, v neděli nás porazila účelnost. Je to škoda, neboť nedělní utkání bylo z našeho pohledu velmi hratelné a nechybělo mnoho, abychom je dokázali ještě více zdramatizovat a rozloučit se s domácím hřištěm nějakým pěkným výsledkem.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Nepustil T., Pokorný V., Wolf J. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (2 branky), Kováč R., Obrlík J. (4 branky), Fiala Z. (5 branek)

Hostující TJ Sokol Nezvěstice: Žežulka M., Horník Š. – Šilhánek T., Štengl M., Bažant M., Hora J., Havlíček J. – Šilhánek L. (5 branek), Mareš M. (7 branek), Sýkora P. (7 branek), Svatoš J. (2 branky)

 

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Nepustil T., Pokorný V., Wolf J., Divina L. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (4 branky), Kováč R. (3 branky), Obrlík J. (3 branky), Fiala Z. (3 branky)

Hostující TJ Sokol Tymákov: Nový O. - Havelka V., Moravec J., Hoblík P., Benedikt M. - Kakeš P. (4 branky), Zimmermann L. (9 branek), Kroft L. (5 branek), Kroft R., Tlustý F.

 

Příští víkend jedeme do Studénky. Za dva týdny se pak s první ligou rozloučíme dvoukolem v Podlázkách a Plzni.

 

 

17. ligové kolo: TJ Sokol Opatovice n. L. - Draken Brno 18:17 (11:6)

(Tom Slach, 4. 5. 2015)

 

Zápas dvou úplně odlišných poločasů. V první půli na nás domácí vlétli. Dařilo se jim střelecky a rychle si vypracovali tříbrankové vedení. Náš útok naopak první poločas vůbec nezvládl střelecky. Trefovali jsme tyče, několik velmi dobrých zákroků vytáhl i domácí gólman Pospíšil. Obrana, která nezachytila začátek zápasu, se však postupem času zpevňovala a přes střeleckou impotenci jsme se stále drželi na hratelném rozdílu skóre. Před koncem poločasu jsme měli v držení míč a mohli snížit na rozdíl tří branek. Místo toho jsme neúspěšně vystřelili 15 vteřin před koncem a z brejku dostali branku na hrozivých 11:6. 

Hlavními poločasovými otázkami řešenými na ochozech tak byla velikost nakládačky, kterou nám domácí borci uštědří, a zda se nám vůbec podaří vstřelit dvouciferný počet branek.

Do druhé půle jsme však vstoupili úplně jinak. Střely, které v první části hry létaly od tyček ven, se začaly odrážet do sítě a domácí obrana nebyla schopna najít pádnou protizbraň na naši hru. K dalšímu dobrému střeleckému představení se rozjel Jenda Obrlík (8 branek). Domácí reagovali přitvrzením hry, což sudí Václavek blahosklonně toleroval. Jedinou žlutou kartu domácímu hráči ukázal po teatrálně nafilmovaném průrazu v první polovině (po kterém však stejně nepochopitelně zůstali domácí u míče). Ostatní značně nečistou hru neviděl, nebo nechtěl vidět. Na naší straně padly karty tři, z toho jedna červená. Osobně si myslím, že karet mohlo a mělo padnout daleko více, a to na obou stranách (roztržený dres domácího útočníka naším hráčem, ruce našich hráčů v domácích obličejích, zápasnické chvaty a zalehávání domác obrany, atd.. já jsem nedohrál kvůli vyraženému dechu a kolenu na žebra např.). Naše obrana však v mých očích rozhodně nebyla tou agresivnější, jak bylo hodnoceno.. Také nad rozdílným (ne)posuzováním šestimetrových hodů zůstával občas rozum stát.

Vyhrabali jsme se z díry a chvíli před koncem se dostali na rozdíl jediné branky. V rozhodujících chvílích nám však opět odešla střelba. Nedaná šestka či trest ze středu nás stály bod(y). 

Ve druhé půli jsme si však opět ověřili, že když zapneme, můžeme hrát vyrovnaně i s velmi dobrými týmy, jakým domácí bezesporu jsou. Tento úsek hry jsme vyhráli 11:7. Zápas jsme si však pohnojili slabou produktivitou v první polovině a střeleckým výpadkem na konci utkání, když jsme velký náskok domácích pracně zlikvidovali, ale nebyli jsme schopni udělat poslední krok. Šance jsme na to měli.

Svůj debut, a povedený, si v první lize odbyl Jonatan Wolf. 

 

 

Sestavy:

Domácí TJ Sokol Opatovice nad Labem: Pospíšil V., Bittner M. – Křovák J., Hruška J., Straník M., Hruška J., Živčák P. – Práchenský V. (6 branek), Bittner V. (2 branky), Štefanča B. (4 branky), Staněk R. (4 branky), Bittner Z. (2 branky)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Wolf J. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (1 branka), Kováč R. (3 branky), Obrlík J. (8 branek), Fiala Z. (3 branky)

 

Pohledem domácích: http://www.nhopatovice.cz/vysledky/sezona-2014-2015/muzi-a/17-kolo-opatovice---draken.html

 

* UTKÁNÍ BYLO ZPĚTNĚ KONTUMOVÁNO V POMĚRU 10:0 PRO DOMÁCÍ

  - důvodem byl neoprávněný start našeho obránce, který měl tento zápas stát kvůli 5 žlutým kartám

  - na vině byla administrativní chyba a špatný propočet obdržených trestů

 

16. ligové kolo: TJ Sokol Rokytnice - Draken Brno 14:14 (7:8)

(Tom Slach, 28. 4. 2015)

 

Ve čtvrtém jarním zápase jsme se představili v Rokytnici u Přerova. K zápasu jsme nastupovali jako jasný outsider. Na našem kontě v tabulce stále svítily slaboučké dva body, patnáctibodoví domácí byli posilnění týden starou demolicí Podlázek (24:15). Na hřišti však očekávaný rozdíl mezi oběma mančafty nijak výrazně znát nebyl.

Od úvodu zápasu měla domácí ofenziva velké starosti s překonáním naší obrany a když už se přes ni rokytničtí borci prosadili, troskotali na výborně chytajícím Mirovi Divinovi. Náš útok, snad aby nerozchytal domácího gólmana, buď relativně v pohodě skóroval, nebo odevzdal míč zkaženou přihrávkou. Těch, stejně jako dalších nevynucených technických chyb, bylo z naší strany opět obrovské množství. Výborný výkon zadních řad nás však stále držel ve hře o první jarní body. První půli jsme vyhráli o branku (8:7). Kdybychom však v útoku dokázali zopakovat podobně koncentrovaný výkon jako ve druhé půli na NHčku nebo doma proti Nýřanům, mohlo (a mělo) být touto dobou dávno po zápase.

Podobný scénář nabídla i druhá polovina utkání. Obtížné dobývání naší svatyně domácími střelci a časté jednoduché ztráty míče našich útočníků. Z šedi ofenzivy vystoupil jen Zdenda Fiala, který nasázel plnou polovinu našich branek (7). Stav skóre se stále pohyboval kolem remízy. Domácí za vyrovnaného stavu (13:13) dostali míč do rukou 3 minuty před koncem zápasu. Sudí Pechal nesignalizoval žádnou pasivní hru, takže mohli utkání dohrát. Podařilo se jim skórovat cca 15 sekund před koncem a ujmout se vedení o jednu branku. My jsme rychle rozehráli, přešli do útočné třetiny a střelec zápasu Z. Fiala v samém závěru vyrovnal na 14:14. Hned po této brance bylo utkání ukončeno. Mohli jsme tak oslavit první jarní a celkově třetí prvoligový bod. Za něj můžeme poděkovat především výbornému představení zadních řad a individuálnímu výkonu Z. Fialy. Útok jako celek předvedl nejslabší jarní výkon a to jak střelecky, tak především herně.

Příští neděli vyrážíme do Opatovic nad Labem, které se oklepaly z úvodní jarní prohry se Studénkou, odehrály vyrovnané zápasy s prvními dvěma celky soutěže a nyní porazily doma NHčko. Snad se nám konečně podaří předvést solidní výkon na obou stranách hřiště a sehrajeme zajímavé utkání.

 

Domácí Sokol RokytniceMikeš K., Nevřela J. – Přikryl P., Šrámek, Z., Mikulášek V., Jurečka P., Přikryl M. – Havlík J. (4 branky), Cieslar F. (5 branek), Schmidt O. (1 branka), Zlámal R. (4 branky), Přikryl D., Přikryl P., Habáň J.

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T.– Divina Z. (1 branka), Slach T. (3 branky), Kováč R. (3 branky), Obrlík J., Fiala Z. (7 branek)

 

 

14. ligové kolo: Draken Brno - TJ DIOSS Nýřany 22:25 (11:11)

15. ligové kolo: Draken Brno - TJ Přeštice 15:20 (9:11)

Tom Slach (20. 4. 2015)

 

Po těsné prohře v úvodním jarním zápase na hřišti 1. NH Brno jsme v rámci domácího dvoukola hostili dva západočeské soupeře. V sobotu odpoledne to bylo družstvo Nýřan, v neděli dopoledne pak Přeštice.

Sobotní utkání utkání proti Nýřanům jsme velmi dobře začali. Lehce jsme se prosazovali v útoku, kde většinu akcí zakončoval Jenda Obrlík, a v prvních divokých 11 minutách jsme nasázeli 8 branek. Potom se hra zpomalila, hrály se delší útoky a hosté, kteří měli trochu slabší rozjezd, náš drobný náskok stáhli. Neproměnili jsme několik šancí a výsledkem byl vyrovnaný poločasový stav 11:11. I ve druhé půli hrály prim útoky. My jsme pokračovali ve slušném ofenzivním představení a přidali dalších 11 branek. Tím jsme se poprvé v první lize dostali přes dvacetibrankovou hranici. Bohužel, na body to nestačilo. Naše obrana se totiž nedokázala popasovat s výborným hostujícím útokem ve složení Brada - Nachtman - Gabriel. Marek Nachtman nám nasázel 11 branek, Marek Gabriel ještě o jednu víc. Branky jsme dostávali z dálky i z rohů brankoviště, nepomohla ani střídání na obraně a v brance. I přes prohru jsme však odehráli dobrý zápas a podali solidní výkon. Útočné pojetí a velké množství branek potěšilo i poskrovnu zaplněné ochozy. Utkání skončilo 22:25 v náš neprospěch.

V neděli jsme nastoupili proti Přešticím. Po solidním sobotním výkonu jsme byli v očekávání, zda dokážeme udržet podobnou úroveň hry (především v ofenzivě) a poprat se o první jarní body. To se nám však nepodařilo. V útoku nám scházela lehkost z předchozího zápasu a na branky jsme se daleko více nadřeli. Přidali jsme i větší množství nevynucených chyb a soupeři tak zápas dost ulehčili. Obrana zahrála lépe než v sobotu. Opět nás však srazilo značné množství laciných branek z větší vzdálenosti. Na tomto místě je třeba říct, že úroveň střelby útočníků obou víkendových soupeřů byla na velmi vysoké úrovni (a o dost výš než je ta naše). I když jsme nehráli úplně dobře, v první půli jsme se stále drželi na vyrovnaném stavu. Zlomily nás však minuty okolo poločasové přestávky. Minutu před ní jsme prohrávali o branku, měli v držení míč a chtěli poločas dohrát. Místo toho jsme však míč hloupě ztratili, soupeř ještě jednou udeřil a místo remízového stavu či stavu -1 jsme byli najednou -2 (9:11). Začátek druhé půle pak proběhl v podobném duchu, jak skončila ta první. Dvě lehké ztráty a rázem jsme byli -5. Tento rozdíl už si soupeř udržel až do konce utkání. Důležité bylo, že dokázal skórovat i přes vysunutou osobní obranu. Přeštice prostě plně využily našeho polevení v koncentraci okolo pauzy a zbytek druhé půle si pohlídaly a vyhrály. Zápas skončil 15:20 v náš neprospěch.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T. – Divina Z. (3 branky), Slach T. (1 branka), Kováč R. (7 branek), Obrlík J. (11 branek)

Hostující TJ DIOSS NýřanyBrož J., Houfek J. – Danielka Z., Šmíd D., Havlíček M., Jaroš M., Lev J. – Faifr A., Faifr J., Nachtman M. (11 branek), Brada V. (2 branky), Gabriel M. (12 branek)

 

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T. – Divina Z. (1 branka), Slach T. (2 branky), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (6 branek), Fiala Z. (6 branek)

Hostující TJ PřešticeChmelík T., Kováč G. – Hajžman T., Zeman K., Mrskoš T. – Šelep K. (4 branky), Lang R. (7 branek), Brada M. (4 branky), Kydlíček P. (5 branek)

 

Fotoreportáž dvorního drakenského fotografa

Nýřany http://mry.cz/photo/draken/Nyrany2015/index.html

Přeštice http://mry.cz/photo/draken/Prestice2015/index.html

 

13. ligové kolo: 1. NH Brno - Draken Brno 17:16 (9:6)

Tom Slach (14. 4. 2015)

 

Po dlouhé zimní pauze se opět roztočil prvoligový kolotoč. První utkání jarní části sezony jsme sehráli na hřišti městského rivala 1. NH Brno. Ač byli domácí před zápasem jasným favoritem, nechybělo mnoho k tomu, abychom rozšířili naši zatím velice chudou bodovou sbírku.

Příprava na zápas byla dost poznamenána tím, že se na našem hřišti na Kraví hoře předělával povrch a my stihli pouhý jeden plnohodnotný venkovní trénink. Do zápasu jsme tak nastupovali v očekávání, jak rychle se na větší hřiště a kluzký povrch dokážeme adaptovat. Možná i tato skutečnost ovlivnila z našeho pohledu dosti slabou první půli. Ta se nám vůbec nepovedla a do šaten jsme si odnášeli tříbrankové manko (9:6 pro domácí). Na vině byla především slabá hra útoku. Domácí obranu jsme příliš nepotrápili a navíc zahodili spoustu trestů ze středu brankoviště.

Do druhé půle jsme však nastoupili jako vyměnění. V prvním útoku jsme dokázali skórovat a v podobném duchu pokračovali až do konce zápasu. Hrála se trpělivá házená s minimem chyb, ztrát či neproměněných šancí na obou stranách. NHčko však přecejen o pár míčů přišlo a my se 2 minuty před koncem poprvé dotáhli na remízový stav (16:16). Domácí se snažili, abychom se už k míči nedostali, a nakonec se jim to podařilo. Martin Šafář vletěl půl minuty před koncem do dvou obránců na brankovišti, sudí Ziegler situaci vyhodnotil hraniční situaci jako trestný hod a Honza Petr z něj utkání rozhodl (17:16). I přes avizované nastavení už nás sudí nenechal ani rozehrát. Přes hořký konec a pachuť z některých sporných rozhodnutí jinak velmi dobře pískajícího sudího můžeme být s předvedeným výkonem spokojeni. Hlavně s druhou polovinou utkání, kterou jsme odehráli v podstatě bez chyb a vyhráli ji 10:8. Škoda nepovedené první části. V té jsme dali domácím náskok, který si díky spoustě zkušeností dokázali uhlídat. I když chybělo málo.. :-)

Snad nepředvedeme podobnou houpačku jako na podzim, kdy jsme po dobrém výkonu často předvedli velmi slabý. Příští víkend nás čeká domácí dvoukolo s Nýřany a Přešticemi. Bude to prvoligový křest nového hřiště. Pokusíme se ho okořenit nějakým získaným bodem.

 

Sestavy:

Domácí 1. NH Brno: Mühlhandl D., Váša T., Winkler D. – Musil J., Filípek Z., Hudeček M., Nováček L., Kouřil P., Voženílek J., Kratochvíl J.,  Rott J. – Šafář M. (5 branek), Petr J. (5 branek), Ulrych T. (7 branek), Bárek T.

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (2 branky), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (6 branek), Fiala Z. (3 branky)

 

Na stránkách pana Martina Rybáka lze shlédnout několik fotografií ze zápasu: http://mry.cz/photo/draken/1NH2015/index.html

Příští zápasy: Draken - Nýřany (SO 18.4. 16:30), Draken - Přeštice (NE 19.4. 11:00)

 

Přípravný turnaj v Humpolci (1. 3. 2015)

(Tom Slach, 2. 3. 2015)

 

V rámci herní přípravy na jarní část prvoligové soutěže jsme tradičně vyrazili na Vysočinu. Turnaje v humpolecké sportovní hale se kromě nás a domácí Jiskry zúčastnila ještě tři další družstva - 1. NH Brno, Bakov a SK Pohoří, za které nastoupili hráči, kteří mají více či méně aktuální zkušenost s dresem Dobrušky. Vzhledem k faktu, že se jednalo pouze o přípravu, zvládali někteří agilní jedinci hrát i za více týmů. Asi aby oprášili staré herní vazby a udělali si větší žízeň.

Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 20 minut. Celkem tedy 160 minut hry na tým. Vzhledem k solidní úrovni jednotlivých utkání slušná porce pro tělo vypadlé z pravidelného herního zápřahu..

Na turnaj jsme odjeli v 11 lidech a po delší době mohli využít v podstatě plnou sestavu. V brance se střídali M. Divina s M. Fischerem. Na obraně bojovali zkušení bardi T. Nepustil, L. Mikulka a O. Botko doplnění o mladou krev a mlíko v podání V. Pokorného. Na útoku se nás celkem pravidelně točilo 5 - Zdendové Fiala s Divinou pamatující zlaté časy drakenské mládeže, a stárnoucí lajna inkubátorů Kováč - Slach - Obrlík.

Finální příprava na turnaj byla pojata různě. Někdo dal přednost pasivní formě a odpočinku, někdo se snažil aktivně ladit formu až do poslední možné chvíle a jít štěstíčku více naproti. Pár lidí využilo i reprezentačních kontaktů a chytalo rozumy té nejvyšší kvality.

Zápasy byly značně rozdílné. Střetli jsme se s různými herními styly, což je pozitivní. V prvním utkání nás čekal Bakov. Mladý mančaft s levorukým střelcem L. Chamerem, posléze zvoleným za nejlepšího útočníka turnaje, jsme přehráli 17:11. Ač se jednalo o první utkání, bylo vidět, že velká část z nás už letos něco odehrála a vyvarovali jsme se podobně ospalého začátku, jaký jsme předvedli na Poháru ve Veselí. Slušný zápas na rozjezd.

Druhý zápas byl podstatně defenzivnější. Naší obraně s brankařem se dařilo pacifikovat útok Pohoří, ve kterém své bývalé spoluhráče z Dobrušky doplnil současný nejlepší střelec 1. ligy Ulrych, aktuálně hájící barvy 1. NH Brno. Na druhé straně si však podobně dobře vedla dobrušská vozba vyztužená J. Moravcem nastupujícím nyní v 1. lize za Tymákov a Z. Filípkem z 1. NH Brno. Záda jim kryl M. Kopecký chytající prozměnu za Krčín. Na branky jsme se tak celkem nadřeli, ale především díky velice dobrému výkonu zadních řad nakonec zvítězili 10:7.

Ve třetím zápase jsme narazili na domácí humpoleckou Jiskru. Zápas se nám příliš nepovedl. Domácí byli díky srdnatemu výkonu většinu zápasu o branku vepředu. Nám se sice dařilo stále stahovat a 20 vteřin před koncem jít i do vedení, ale domácí z posledního útoku stačili vyrovnat a vybojovat remízu 14:14, kterou si za předvedený výkon určitě zasloužili. Posléze se ukázalo, že to byla naše jediná bodová ztráta v turnaji.

Do posledního zápasu proti 1. NH Brno jsme nastupovali s vědomím, že i remíza nám zajistí celkovou první příčku. S tímto soupeřem se utkáme i v prvním jarním ligovém kole. Mohli jsme si tak vyzkoušet, kdo je na tom s aktuální formou 6 týdnu před důležitým kláním lépe. Čekalo se spíše útočné utkání, což se i potvrdilo. Na straně NHčka operovala trojice bombarďáků Ulrych (po podzimu nejlepší střelec 1. ligy) - Petr (7. střelec 1. ligy) - Šafář (4. střelec 2. ligy). Naše obrana tak měla o zábavu postaráno. Vepředu jsme však neměli příliš problémů překonávat obranu NHčka, ve které kromě Z. Filípka nastoupil i M. Hudeček z Morendy. Tyto dva pak doplňovala střídající se NHčkovská omladina. Naše obrana tradičně dobrým výkonem podpořeným představením M. Diviny vybojovala dostatek míčů, NHčko však především v první polovině podržel na přijatelném rozdílu skóre svými zákroky gólman Váša (poločas 7:6 pro nás). Ve druhé půli se však rozdíl mezi týmy zvětšil a my po vítězství 17:14 se ziskem 7 bodů ovládli celý turnaj.

Turnaj byl kvalitní, solidně obsazený. Herní úroveň byla slušná. S celkovým výsledkem i předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Výborně zachytali oba brankaři, kteří se o herní čas spravedlivě podělili. Obrana odehrála svůj standard - tady jsme na dobré výkony prostě zvyklí. V útoku pak bylo pozitivní, že se dokázalo prosadit všech 5 hráčů. Takže fajn, a jedeme dál. Liga začíná za 6 týdnů.

 

Výsledky všech zápasů, tabulka a další na stránkách domácího oddílu: http://jiskrahumpolec.hys.cz/aktuality/index.php?id=530

 

Stojící zleva: Botko O., Pokorný V., Fiala Z., Nepustil T., Fischer M., Obrlík J., Slach T., Kováč R.; dole zleva: Divina Z., Divina M., Mikulka L.

 

 

Čtvrtfinále Českého poháru - Veselí (14. 2. 2015)

(Tom Slach, 16. 2. 2015)

 

Za dob našeho působení ve druhé lize jsme bývali do Českého poháru nasazováni o kolo dříve - do osmifinálového turnaje. Díky současné prvoligové příslušnosti jsme však letos automaticky začínali až v turnaji čtvrtfinálovém. Ten se měl původně odehrát v Brně, ale člověk míní a morenďáčtí pohlaváři mění. Zajížděli jsme tak do Veselí nad Moravou. Turnaj se odehrál v krásné hale, kterou primárně využívají místní interligové Panenky.

Nejeli jsme v plné sestavě, podobně však k turnaji přistoupily i další mančafty (Krčín, 1. NH Brno). Turnaj byl z naší strany brán především jako přípravný a případný postup by byl pouze jakýmsi bonusem. Sehráli jsme zajímavé zápasy, svou premiéru na této úrovni si odbyl Jon Wolf a větší minutáž dostali kluci, kteří si normálně tolik nezahrají.

1. zápas s Veselím nad Moravou (prohra 9:13)Úvodní utkání turnaje provázelo velké množství chyb na obou stranách, především v ofenzivě. Jak se později ukázalo, kdybychom toto utkání zvládli, postup by nás neminul. Útok nehrál proti přemotivované domácí obraně špatně, ale vyhořel ve střelbě. Mnohokrát jsme ani nezamířili mezi tři tyče a první prohra dne byla jen logickým vyústěním tohoto slabého střeleckého výkonu. Bylo znát, že klasickou branku se sítí vidíme s jedinou výjimkou lednového turnaje v Bělohradě poprvé od podzima..

2. zápas s Podhorním Újezdem (výhra 17:14). Druhý zápas už byl o něčem jiném a my nastříleli téměř dvojnásobek branek oproti předešlému utkání. Po pomalejším úvodu (půlka 6:5) se otevřela gólová stavidla a v druhém poločase platilo co minuta, to gól (20 minut, 20 branek). I když jsme vzadu až na pár výjimek nebyli schopni eliminovat střelce P. Bajera, útok hrál v klidu a téměř nechyboval. Stačilo tak několik zákroků brankáře a zisků obrany a poklidná výhra byla na světě.

3. zápas s 1. NH Brno (prohra 13:16). Tento zápas se nevydařil obraně. Za první půli si vpodstatě nesáhla na míč a my inkasovali 11 branek. V útoku jsme nehráli špatně, ale zatímco naše úspěšnost mohla být někde na hranici 70%, NHčko bylo stoprocentní. Na pohled to nebyla žádná krása, ale účel světil prostředky a naše obrana i přes snahu a množství vyzkoušených změn nenašla v tomto složení protizbraň. Nhčko si své chyby schovalo až do posledních minut, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto. Je potřeba uznat, že soupeř se značně provizorní sestavou prošpikovanou dorostenci, sehrál výsledkově velmi povedený turnaj v němž nenašel přemožitele. Na to jak vypadala hra se už nikdo nikdy ptát nebude.. Tady nás porazila strojová účelnost.

4. zápas s Krčínem (výhra 16:11). V posledním zápase turnaje nás čekal krčínský dorost lehce doplněný několika ligovými harcovníky. Vzhledem k tomu, že už o nic nešlo a soupeře čekala dlouhá cesta domů, bylo domluveno zkrácení hrací doby na 2 x 15 minut. Za první patnáctiminutovku jsme dali 9 branek a i když postupně značně upadala koncentrace, zápas v pohodovém tempu vyústil v jasné vítězství.

Turnaj splnil účel. Zahráli jsme si pěkné zápasy a vzadu vyzkoušeli nové varianty složení obranné trojice. Zpětně je potřeba uznat, že postup do semifinále visel hodně nízko. Při první prohře s Veselím však selhal nerozehraný útok a proti NHčku se nezadařilo obraně. Hlavně aby se to sešlo až přijdou ligová klání.. ;-) Po krátké poturnajové expedici do okrajové části Bílých Karpat jsme zdárně dorazili domů. Za dva týdny vyrážíme na Vysočinu, příprava pokračuje turnajem v Humpolci.

Sestava:

Divina M., Fischer M. - Pokorný F., Pokorný V., Divina L., Wolf J. - Divina Z., Obrlík J., Kováč R., Slach T.

Tabulka:

 

 

Přehled nejlepších střelců 1. ligy mužů 2014/2015 po podzimní části

1. Ulrych Tomáš (1.NH Brno) 104 branek

2. Titl Pavel (TJ Plzeň-Újezd) 100 branek

2. Zimmermann Lukáš (Sokol Tymákov) 100 branek

4. Cieslar Filip (TJ S. Rokytnice) 87 branek

5. Koc Karel TJ (S. Nezvěstice) 84 branek

6. Gabriel Marek (TJ DIOSS Nýřany) 76 branek

7. Kučera Kryštof (TJ S.Podlázky) 74 branek

7. Petr Jan (1.NH Brno) 74 branek

9. Štrof Jan (Sokol Krčín) 72 branek

10. Šilhánek Lukáš TJ S. (Nezvěstice) 68 branek

11. Obrlík Jan (Draken Brno) 65 branek

27. Divina Zdeněk (Draken Brno) 42 branek

30. Slach Tomáš (Draken Brno) 36 branek

54. Kováč Robert (Draken Brno) 16 branek

66. Fiala Zdeněk (Draken Brno) 5 branek

77. Botko Ondřej (Draken Brno) 1 branka

77. Voráč Ondřej (Draken Brno) 1 branka

Nejlepší podzimní střelec týmu Jenda Obrlík v domácím zápase proti Studénce (foto: M. Rybák)

 

 

12. ligové kolo: Draken Brno - Sokol Krčín 8:10 (4:5)

(Tom Slach, 27. 10. 2014)

 

V sobotu 25. října 2014 jsme sehráli poslední utkání prvoligového podzimu – předehrávku prvního jarního kola proti Sokolu Krčín. Po dobrém pocitu z minulého víkendu přišlo velice těžké vystřízlivění.

Váhal jsem jak toto utkání ve stručnosti popsat a vyhnout se nepublikovatelnému výrazivu. Jde to ztěžka. Hosté přijeli s nekompletní ofenzivou, kterou naše obrana držela po celé utkání na uzdě. To co se však dělo na naší útočné polovině, bylo neuvěřitelné. Nejsem schopen odhadnout, jak velký podíl na tomto dění měla vynikající obrana hostí a jakou naše vlastní mátožnost a marnost. Výsledek však byl jasný. Totální ofenzivní zmar v našem podání. V první řadě skládám poklonu soupeři za to, jakým způsobem si nás lajna M. Červinka – M. Leugner – J. Mikolášek za zády s jistým M. Chmelíkem namazala na chleba. Na druhou stranu to chvílemi vypadalo, jako bychom jim to ani neměli zájem příliš ztížit. Máme tak přes zimu důvod k pořádnému zamyšlení a jasnou nápovědu, na čem zapracovat nejvíce.

Utkání bylo od začátku vyrovnané, obrany na obou stranách převyšovaly útoky. Co prošlo přes obranu, pochytali z velké části golmani. Zpětně vidím v zápase jasné místo, kde jsme mohli rozhodnout. Tím intervalem byly úvodní minuty, kdy jsme hráli poměrně lehce a vypracovali si několik dobrých příležitostí. Ty však skončily na tyčích, případně brankáři. Zde jsme mohli lehce dosáhnout 4 nebo 5 branek, které by při konečném nízkém skóre měly velikou váhu. Postupem času jsme se totiž prosazovali stále obtížněji a převaha hostující obrany narůstala. Ve výsledku, po shodných výsledcích obou poločasů 4:5, jsme tak družstvu Krčína podlehli 8:10.

Utkání se hrálo za špatných světelných podmínek, ale nemyslím si, že by to na výsledek mělo vliv. Naše obrana s Mirou Divinou v brance zaslouží za svůj výkon velké uznání. Za hosty rozhodl ve druhé půli mladý M. Fišer. Z šedi našeho útoku vystoupil jen šestibrankový Zdenda Divina.

Začíná dlouhá zimní pauza, ve které bude prostor doléčit některé  zdravotní šrámy a zapracovat na herním projevu mužstva. Prvoligový podzim nám v plné nahotě ukázal veškeré nedostatky a slabiny, které máme. Na druhou stranu je potřeba říct, že každý takový zápas představuje zkušenost k nezaplacení. Snad se z podobných proher dokážeme co nejvíc poučit a budou nás motivovat k další práci. Mě tedy určitě.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F., Pokorný V., Grepl M. – Divina Z. (6 branek), Slach T., Kováč R., Obrlík J. (2 branky), Fiala Z.

Hostující Sokol Krčín: Chmelík M. – Leugner M., Hrnčíř V., Šefc R., Červinka M., Mikolášek J. – Marek M., Linhart J., Štrof J. (5 branek), Fišer M. (4 branky), Valtera J. (1 branka)

 

 

10. ligové kolo: Draken Brno - TJ Sokol Podlázky 18:13 (12:9)

11. ligové kolo: Draken Brno - TJ Plzeň - Újezd 21:24 (9:13)

(Tom Slach, 19. 10. 2014)

 
 

O víkendu 18. a 19. října 2014 jsme sehráli poslední dva zápasy první poloviny soutěže. Na domácím hřišti jsme v sobotu přivítali Podlázky a v neděli Plzeň – Újezd. Odehráli jsme dvě povedená utkání a vylepšili tak alespoň částečně nemastný neslaný dojem z našeho dosavadního působení v nejvyšší soutěži.

Podlázky v sobotu dorazily bez útočníka Martina Černého, my naopak po více než roce mohli počítat se Zdendou Fialou. Měli jsme dobrý start do utkání, v útoku poměrně lehce skórovali a naše obrana hostujícím útočníkům během prvních dvaceti minut povolila vstřelit pouze dvě branky. I když se ve třetí desetiminutovce prvního poločasu hostující útočníci chytli, výsledkem bylo příjemné poločasové vedení 12:8. Ve druhé půli nám již tolik nevycházela střelba, naše obrana s brankářem však byla spolehlivá a nepřipustila drama. Posledních několik minut již bylo o výsledku rozhodnuto a utkání se pouze dohrávalo. Výsledné skóre pak hovořilo v poměru 18:13 v náš prospěch. Připsali jsme si tak první prvoligové body a smazali nepříjemnou nulu, která na našem kontě v tabulce do tohoto zápasu svítila.

V neděli nás čekal o poznání těžší soupeř, loňský mistr z Plzně. Předvedli jsme však solidní výkon udrželi se ve hře o slušný výsledek až do závěrečných minut. Vydařily se nám začátky obou poločasů, kdy jsme stříleli branky jako na běžícím pásu. Střeleckou slinu chytl hlavně Jenda Obrlík, autor 9 branek. Obrana to měla proti reprezentačním útočníkům velmi složité, ale snažila se, jak se dalo. Problémy nám dělal především Pavel Titl, autor 13 branek. Téměř neomylný byl z trestných hodů a výborné procento úspěšnosti střelby si držel i z krajů brankoviště. Po hluchém úseku ve druhé části první půle jsme v poločase prohrávali 13:9. Nic jsme však nezabalili a sérií několika branek se dostali na rozdíl jediného gólu. Hostující ofenziva však zabrala a když nám sudí Ziegler neuznal důležitou branku kvůli přešlapu a Zdenda Divina o chvíli později namířil šestku jen do břevna, podlehli jsme zkušenému soupeři 21:24. Těšit nás může hned několik drobností. Proti plzeňské obraně v čele s reprezentantem P. Počáteckým jsme předvedli asi nejlepší ofenzivní výkon dosavadního průběhu soutěže. Nebýt delšího výpadku v prvním poločase, mohlo být utkání ještě zajímavější. Druhou půli jsme vyhráli 12:11 a ukázali si, že můžeme hrát vyrovnané zápasy i se soupeři ze špice tabulky.

 

Konečně jsme udělali první body!

Velkým pozitivem je návrat Z. Fialy po zranění, ofenzivní projev mužstva ožil, ať už samotnou Zdendovou přítomností na hřišti, ale i větší variabilitou útočné hry a prostoru pro odpočinek ostatních hráčů.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F., Pokorný V., Grepl M. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (4 branky), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (6 branek), Fiala Z. (2 branky)

Hostující TJ Sokol Podlázky: Tišler P., Miler L. – Mikulecký P., Sobotka J., Doležal J., Kešner P. – Barabáš M. (2 branky), Kučera K. (7 branek), Kučera M. (3 branky), Žanta K. (1 branka), Louda T.

 

 

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F., Pokorný V. – Divina Z. (5 branek), Slach T. (3 branky), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (9 branek), Fiala Z. (3 branky), Voráč O.

Hostující TJ Plzeň – Újezd: Špaček F., Lev M. – Počátecký P., Korb J., Šilhánek M., Kozák V. – Sedlák P. (2 branky), Titl P. (13 branek), Beneda L. (1 branka), Tříska J. (8 branek)

 

Příští sobotu 25. října přivítáme od 16:30 na Kraví hoře družstvo z Krčína, se kterým předehrajeme první jarní kolo a definitivně zakončíme podzimní část sezony.

 

 

9. ligové kolo: Draken Brno - SK Studénka 16:17 (8:7)

(Tom Slach, 13. 10. 2014)

 

V dalším domácím utkání jsme na Kraví hoře přivítali tým ze Studénky. Z naší tradiční sestavy chyběl Ondra Botko, takže nám na obraně ubyly nějaké centimetry i kilogramy. Po krátké pauze způsobené drobnými zdravotními problémy se do týmu naopak vrátil Vašek Pokorný. Větší herní prostor pak dostal i Michal Grepl. V útoku nemáme v současnosti příliš možností ke změně, ofenzivní vozba (vozbička) tak byla klasická, doplněná o dorostence Ondru Voráče. Na všechny opory se však v tomto zápase nemohl spolehnout ani náš soupeř, který tak musel zalovit hlouběji v pustějovské farmě.

První půle utkání byla velice vyrovnaná. Na obou stranách chytali dobře brankáři a nepadalo příliš branek. Když nám dal soupeř neproměněnou šancí možnost zhruba 20 vteřin před koncem poločasu ještě jednou zaútočit, vytvořili jsme si trest v nepříliš výhodném úhlu. Z něj však Jenda Obrlík vybojoval díky zákroku beka nohou pokutový hod a ten následně suverénně proměnil Zdenda Divina. Do šaten jsme tak odcházeli s jednobrankovým náskokem (8:7) a doufali, že konečně zlomíme nepovedený úvod sezony a vybojujeme první prvoligový bod(y).

Odhodlání nám ve druhé části zápasu nechybělo, chyběla nám však vyšší úspěšnost a kvalita střelby. Poměrně rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení, to jsme však dlouho neudrželi. Z otevřených střel jsme trefili několik tyčí, párkrát dobře zasáhl hostující brankař. Na branky jsme se dost nadřeli, což kontrastovalo především s hrou velezkušeného P. Richtera, který s lehkostí vstřelil několik gólů ve chvíli, kdy to jeho tým nejvíce potřeboval. Když jsme přidali pro letošní sezonu bohužel tradiční laciné technické chyby, vývoj skóre se začal otáčet. V klíčových chvílích zápasu se projevila větší zkušenost hostujícího mančaftu. My udělali několik špatných rozhodnutí a chyb, které nás ve výsledku stály zápas. Utkání skončilo 16:17 v náš neprospěch.

 

Je zajímavé, jak vyrovnané zápasy téměř totožné s těmi, které jsme loni dokázali vyhrávat, letos ztrácíme. Možná na nás skutečně leží nějaká pomyslná prvoligová deka. Tohle však byl jednoznačně zápas, kdy jsme ji měli konečně shodit a smazat bodovou nulu v tabulce.

Je zarážející, kolik znovu a znovu produkujeme jednoduchých technických ztrát. V žádném dosavadním zápase jsme se jich nedokázali vyvarovat. Tento fakt je dalším velkým kontrastem oproti dřívějšímu trpělivému projevu.

Přes vše špatné je pro nás každé prvoligové utkání velkou zkušeností. Především stále ještě relativně mladý útok musí z těchto zápasů čerpat a snažit se do budoucna co nejvíce poučit. Obrana v čele s brankařem zatím prokazuje slušnou kvalitu a je oporou mužstva.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F., Pokorný V., Grepl M. – Divina Z. (6 branek), Slach T. (2 branky), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (6 branek), Voráč O. 

Hostující SK Studénka: Šimeček R., Liška O. - Liška A., Pisch J., Sanytrák L., Rapčan D. - Dresler T., Kratochvíla V. (4 branky), Silber B. (3 branky), Kubáček J. (1 branka), Malcharek L. (1 branka), Richter P. (8 branek)

 

 

Nyní nás čekají dvě těžká domácí utkání ve dvou dnech – v sobotu 18. 10. přivítáme od 16:00 Podlázky, které si zatím vedou velice dobře a nováčkovskou daň vybírají trochu jiným způsobem než my, konkrétně v podobě bodů od soupeřů. V neděli 19. 10. se pak na Kraví hoře představí soupeř z nejatraktivnějších – loňský mistr republiky z Plzně Újezda.

 

 

7. ligové kolo: TJ Sokol Nezvěstice - Draken Brno 20:13 (12:6)

8. ligové kolo: TJ Sokol Tymákov - Draken Brno 15:9 (9:7)

(Tom Slach, 6. 10. 2014)

 

O víkendu 4. a 5. října 2014 jsme zajížděli k dalším dvěma venkovním zápasům do západních Čech. V sobotu nás čekaly Nezvěstice, v neděli pak Tymákov.

V Nezvěsticích nám domácí nedali příliš šanci, předvedli dobrý výkon ve všech řadách a zápas si v pohodě pohlídali. Naše obrana měla potíže s technicky i střelecky výborně vybavenými nezvěstickými útočníky. Náš útok těžko překonával dobře hrající domácí obranu a když už se přes ni dostal, často troskotal na obou brankářích, tyčích a místy i neschopnosti vůbec trefit prostor tyčemi vymezený. Ve druhé půli utkání se zvedl výkon defenzivy, která ve finále nedovolila soupeři vstřelit více jako 20 branek, v útoku to však bylo neutuchající střelecké trápení.

Sobotní ofenzivní trápení však bylo jen slabým odvarem toho, co jsme v útoku předvedli v neděli v Tymákově. Z tohoto zápasu jsme jednoznačně měli vydolovat nějaký bod a smazat velkou nulu, která v tabulce na našem kontě dosud svítí. Obrana s brankáři šlapala a brala domácím útočníkům míč za míčem. Náš útok však předváděl absolutní bídu korunovanou takovými chybami, až oči přecházely (už jsem letos zahrál zápasy, které měly k ideálu daleko, ale můj osobní výkon v tomto utkání neměl s ligovou házenou společného ani ň, na co jsem šáhl, to jsem zmastil). V první půli nás i přes vše špatné podržel především Zdenda Divina, který svou střelbou držel naše akcie stále ve hře. Důležité góly přidali i Robin Kováč s Jendou Obrlíkem. Dostali jsme však branku z trestu po čase z velkého úhlu (poločas 9:7 pro domácí) a to našemu již tak mdlému výkonu asi ještě více uškodilo. Obrana s brankářem se mohla přetrhnout a statečně bojovala svůj minizápas s domácí ofenzivou, které byla rovnocenným partnerem a místy ji převyšovala. Útok se však ve druhé půli vzmohl na pouhé dvě branky a po nepovedeném vstupu do této části hry působil velmi odevzdaně. Naše již tak slabá hra ještě více utrpěla vlhkým míčem, se kterým nebyla proti domácí obraně s brankářem vůbec nebezpečná. Přes fakt, že domácí nezahráli ofenzivně zrovna nejpovedenější partii, jsme jim cestu za dvěma body nijak neztížili.

 

Obrana s golmany byla kromě prvního poločasu v Nezvěsticích tento víkend výborná.

Nemožnost střídání post za post v útoku se na mužstvu nejvíce podepisuje ve chvílích, kdy má někdo den blbec a místo toho aby šel ze hřiště, tak se v tom dál plácá a shazuje výkon týmu.

V neděli jsem zahrál takovou tužku, že bych si nejradši nalískal.

Ještě že jsme nehráli v Tymákově s domácím družstvem žen, na které jsme se měli možnost podívat. Ty holky by nám daly ještě větší bídu než jakou jsme dostali od chlapů..

 

Sestavy:

Domácí TJ Sokol Nezvěstice: Zezulka M., Horník Š. – Šilhánek T., Štengl M., Bažant M., Hora J. – Šilhánek L. (6 branek), Koc K. (7 branek), Mareš M. (4 branky), Sýkora P. (3 branky)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F., Grepl M. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (7 branek), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (3 branky)

 

Domácí TJ Sokol Tymákov: Majer V., Přibáň D. - Havelka V., Moravec J., Hoblík P., Benedikt M., Nociar P. - Nociar D. (1 branka), Kakeš P. (6 branek), Zimmermann L. (6 branek), Kroft L. (1 branka), Kroft R. (1 branka)

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F., Grepl M. – Divina Z. (4 branky), Slach T. (1 branka), Kováč R. (2 branky), Obrlík J. (2 branky)

 

V nejbližším domácím utkání přivítáme v neděli 12. 10. od 11 hod družstvo ze Studénky.

 

 

6. ligové kolo: Draken Brno - TJ Sokol Opatovice n. L. 11:21 (8:11)

(Tom Slach, 29. 9. 2014)

 

V šestém kole 1. ligy mužů jsme odehráli třetí domácí zápas. Ten skončil zatím nejvýraznější prohrou, kterou jsme v soutěži utrpěli. Uštědřil nám ji soupeř z Opatovic nad Labem. Soupeře dobře známe, stejně tak oni nás. Jediným předzápasovým překvapením tak byla absence dvou hostujících střelců – Z. Bittnera a P. Bajera. Na hřišti to však znát nebylo a příliš nám to nepomohlo. Spíše naopak, neboť opatovičtí v menší sestavě tradičně vyrukovali s rychlou běhavou házenou, se kterou měla domácí obrana často problémy.

Začátek utkání se nám poměrně vydařil a několikrát jsme vedli. Hosté však trpělivě dotahovali a po naší slabší chvilce přejali vedení, které si pak hlídali v podstatě až do konce zápasu. Zatímco první půle byla poměrně vyrovnaná a padalo celkem dost branek, ve druhé části zápasu už na hřišti existoval jediný tým. Bohužel ten hostující. Nám se nevydařil jak konec prvního poločasu, kdy jsme inkasovali lacinou branku na 8:11 a neměli již čas zareagovat, tak vstup do poločasu druhého, v němž nám totálně odešla střelba. Šancí jsme si vytvořili dost, ale troskotali jsme na výborně chytajícím brankáři Pospíšilovi a tyčích hostující svatyně. V některých případech nám i celá branková konstrukce byla zoufale malá. Několik dobrých zákroků vytáhl i střídající gólman Hrubý a výsledkem byly ubohé 3 vstřelené branky za 30 minut. Nutno říci, že v průběhu této střelecké impotence byl náš výkon více a více odevzdaný. Tento fakt kontrastoval s lehce a s chutí hrajícími útočníky hostí, kterým naše rozpoložení naopak přidalo na klidu a pohodě, načež předvedli několik pěkných technických akcí a závěr zápasu si náležitě užili.

 

Zápas jsme si pohnojili hlavně střeleckou impotencí, která překryla i několik nevynucených jednoduchých technických chyb, které někteří z nás opět vyplodili.

Určitě jsme měli na to, sehrát se soupeřem v aktuální sestavě vyrovnanější partii.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Nepustil T., Pokorný F. – Divina Z. (3 branky), Slach T. (1 branka), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (6 branek)

Hostující TJ Sokol Opatovice nad Labem: Pospíšil V., Hrubý J. – Křovák J., Hruška J., Straník M., Hruška J. – Práchenský V. (7 branek), Bittner V. (7 branek), Štefanča B. (4 branky), Staněk R. (3 branky)

 

Příští víkend vyrážíme na dvoukolo na Plzeňsko. V sobotu se představíme v Nezvěsticích, v neděli sehrajeme utkání v Tymákově. V nejbližším domácím utkání přivítáme v neděli 12. 10. od 11 hod družstvo ze Studénky.

 

 

5. ligové kolo: Draken Brno - Sokol Rokytnice 16:19 (7:7)

(Tom Slach, 21. 9. 2014)

 

V pátém kole 1. ligy mužů čekal na tým Drakenu druhý domácí zápas sezony, ve kterém jsme přivítali soupeře z Rokytnice. Toto družstvo poměrně dobře známe z nedávného společného působení ve 2. lize. Jediným rozdílem oproti dřívějším vzájemným zápasům je fakt, že soupeř disponuje většími zkušenostmi z těžkých prvoligových klání, kdy se v loňské premiérové sezoně v nejvyšší soutěži dokázal zachránit a sehrát vyrovnané zápasy s republikovou špičkou.

I tak jsme si však na domácím hřišti věřili a očekávali zajímavý a vyrovnaný zápas, což se vyplnilo. Opět se hrály dva rozdílné poločasy, kdy v tom prvním lépe fungovaly obě obrany a nepouštěly útočníky do žádných brankových dostihů (poločas 7:7). Ve druhé půli se pak gólová stavidla otevřela více a oba útoky navyšovaly stále dosti vyrovnané skóre. Rokytnická ofenziva však byla o něco preciznější a posunula svůj tým ke konečné tříbrankové výhře, když se vyvarovala jakýchkoliv výkyvů a jen velice zřídka nezakončila své snažení brankou. Naše obrana nenašla v této fázi zápasu na trpělivou hru hostí recept. Konečné skóre tak vyznělo v poměru 16:19 v náš neprospěch. Utkání dobře odřídil sudí Kratochvíl z Ostravy, který si tak odbyl svou prvoligovou premiéru v této funkci.

 

Zahráli jsme dnes solidní part z pohledu ofenzivy, kdy naše výkonnost neměla tak klesající tendenci jako minulý víkend a střelba byla rovnoměrněji rozložená mezi více hráčů.

Obrana však dnes především ve druhé polovině nenašla účinnou zbraň na hru rokytnických útočníků.

Zápas byl kromě poslední desetiminutovky stále velice vyrovnaný, s dobrou atmosférou. I přes několik karet, které padly, byl veden férově a měl náboj.

Svoji první ligovou branku vstřelil Ondra Voráč.

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T., Pokorný F. – Divina Z. (3 branky), Slach T. (6 branek), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (5 branek), Voráč O. (1 branka)

Hostující Sokol Rokytnice: Nezvěla J., Jurečka J. – Přikryl P., Mikulášek V., Jurečka P., Přikryl M. – Havlík J. (7 branek), Cieslar F. (2 branky), Schmidt Otto (2 branky), Zlámal R. (5 branek), Přikryl D., Přikryl P. (3 branky)

 

Příští víkend hrajeme opět doma. V neděli 28. 9. přivítáme od 11 hodin na Kraví hoře družstvo z Opatovic nad Labem, které skončilo v loňské sezoně na stříbrné pozici. Utkání tak slibuje zajímavou podívanou.

 

 

3. ligové kolo: TJ DIOSS Nýřany - Draken Brno 19:16 (10:11)

4. ligové kolo: TJ Přeštice - Draken Brno 18:11 (11:8)

(Tom Slach, 15. 9. 2014)

 

O víkendu 13. a 14. září 2014 jsme zajížděli k prvnímu venkovnímu dvoukolu v sezoně. Čekali nás dva soupeři z Plzeňska – Nýřany a Přeštice. S těmito týmy se mnozí z nás ještě nikdy neutkali.

Zápasy to byly značně rozdílné. Zatímco v sobotu jsme podali slušný výkon a favorizovaného soupeře dvě třetiny zápasu trápili, v neděli jsme nestačili a podlehli po matném výkonu výraznějším rozdílem.

 

Do sobotního utkání v Nýřanech jsme vstoupili dobře a první poločas skončil výsledkem 11:10 v náš prospěch. Dařilo se nám střílet dostatek branek z krajů brankoviště, prosadili se všichni útočníci. Ve druhé půli jsme zachytili začátek a zhruba ve 40. minutě ještě vedli o 2 branky. Potom nám však odešla hra útoku, který do konce zápasu přidal již jen dva zásahy. Domácí zpřesněnou a trpělivou hrou  skóre otočili a vítězství si v závěru zkušeně pohlídali. Výborný výkon podal v brance Mira Divina, v útoku jsme se pak konečně prosadili i zevnitř, kde úřadovali Zdenda Divina a Robin Kováč. Konečný výsledek 19:16 pro Nýřany.

 

Sestavy:

Domácí TJ DIOSS Nýřany: Brož J., Houfek J. – Liška R., Šmíd D., Havlíček M., Jaroš M. – Faifr A. (2 branky), Faifr J., Brož M. (2 branky), Brada V. (2 branky), Gabriel M. (7 branek), Danielka Z. (6 branek).

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T., Pokorný F. – Divina Z. (5 branek), Slach T. (2 branky), Kováč R. (4 branky), Obrlík J. (5 branek).

 

 

V neděli jsme k dalšímu zápasu nastoupili na mokrém, ale velice pěkném novém hřišti v Přešticích. První poločas nám celkem vyšel v útoku, obraně se však nedařilo najít recept na ofenzivu domácích. Těsně před koncem poločasu jsme obdrželi branku na 11:8 pro domácí a z následného útoku již nestihli korigovat, výsledkem tak byla dílčí tříbranková ztráta.

Do druhé půle jsme nastupovali s touhou výsledek zvrátit, což se nám však nepodařilo. Začátek tohoto úseku hry se nám nepodařil a domácí rychle náskok zvýraznili. V útoku se nám vůbec nevedlo, jediným nebezpečným hráčem byl Honza Obrlík, autor 9 branek. Ostatní spíše bojovali s mokrým kluzkým míčem a únavou zapříčiněnou úzkou rotací hráčů. Světlým momentem byl výkon střídajících defenzivních hráčů (v brance M. Fischer, na obraně F. Pokorný), kteří mají velký podíl na tom, že jsme si z Přeštic neodvezli ještě větší výprask. Konečný výsledek vyzněl v poměru 18:11 pro domácí.

 

Domácí TJ Přeštice: Chmelík T. – Hajžman T., Zeman K., Gruszka M., Šik O., Mrskoš T. – Šelep K. (11 branek), Lang R., Brada M. (3 branky), Kydlíček P. (4 branky).

Hostující Draken Brno: Divina M., Fischer M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T., Pokorný F. – Divina Z. (1 branka), Slach T. (1 branka), Kováč R., Obrlík J. (9 branek).

 

O následujícím víkendu hrajeme další domácí zápas. V neděli 21.9. přivítáme soupeře z Rokytnice. Zápas začíná v 11 hodin.

 

 

2. ligové kolo: Draken Brno - 1. NH Brno 13:19 (4:9)

(Tom Slach, 7. 9. 2014)

 

Ve  druhém kole 1. ligy mužů jsme v prvním domácím zápase této sezony přivítali městského rivala 1. NH Brno. Tento tým se v posledních sezonách pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách a patří k nejlepším celkům soutěže, nečekal nás tedy jednoduchý zápas.

K utkání jsme nastoupili v současné úzké sestavě, která kontrastovala se zaplněnou lavičkou hostí.

Hosté hráli od začátku utkání trpělivou házenou a většinu útočných akcí dokázali přetavit v branku. Nám se nepodařilo zachytit začátek zápasu, kupili jsme technické chyby a v zakončení troskotali na brankáři Mühlhandlovi a vlastní nemohoucnosti. Výsledkem byl poločasový stav 4:9 v náš neprospěch, přičemž těchto 30 minut bylo především v ofenzivě velkým trápením. K tomuto faktu přispěla jednak dobře hrající hostující obrana s brankařem, ale i to, že jsme se nebyli schopni dostat do tempa a tuto vozbu s mnoha zkušenostmi z reprezentace Moravy více potrápit. Jestli hrál roli přehnaný respekt, vědomí domácí prvoligové premiéry či jiné faktory, těžko říct.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili lépe, dařilo se nám střílet více branek, ale k ideálnímu výkonu jsme se stále nepřiblížili. Světlejší chvílí byla prostřední desetiminutovka druhé půle, která naznačila naše ofenzivní možnosti. Naší bolestí je ale neschopnost udržet podobnou výkonnost a obraz hry po delší časové období. Druhou půli jsme prohráli 9:10, celkové skóre tedy vyznělo v poměru 13:19 v náš neprospěch.

 

Několik krátkých postřehů:

Opět jsme zopakovali až překvapivé množství technických chyb a jednoduchých ztrát míče.

Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě, až příliš jsme mu to však usnadnili.

Přijde mi, že stále hrajeme se zataženou ruční brzdou (hlavně v útoku).

V naší ofenzivě snesl přísnější měřítko snad jen Honza Obrlík, autor 7 branek.

Utkání řídil sudí Aleš Václavík..  

 

Sestavy:

Domácí Draken Brno: Divina M. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T., Pokorný F. – Divina Z. (2 branky), Slach T. (3 branky), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (7 branek), Voráč O.

Hostující 1. NH Brno: Mühlhandl D., Váša T. – Musil J., Filípek Z., Kouřil P., Voženílek J., Kratochvíl J., Nováček L., Hudeček M., Ježek T. – Novotný M. (3 branky), Petr J. (8 branek), Ulrych T. (8 branek), Bárek T., Rozlílek R.

 

 

Příští víkend zajíždíme poprvé do západních Čech. V sobotu 13. 9. nás čeká zápas v Nýřanech, v neděli pak odehrajeme utkání v Přešticích.

Nejbližší domácí utkání odehrajeme v neděli 21. 9. od 11 hodin s Rokytnicí. 

 

 

1. ligové kolo: Sokol Krčín - Draken Brno 15:14 (9:8)

(Tom Slach, 31. 8. 2014)

 

V úvodním kole 1. ligy mužů jsme zavítali na hřiště Sokola Krčín do Nového Města nad Metují. Zápas se z důvodu oslav 70 let krčínské národní házené odehrál již v sobotu 30. srpna. Zbylá utkání tohoto kola se hrají o den později.

Začínalo se za slunečného počasí na suchém povrchu. Výhodu úvodního výhozu proměnil domácí tým v branku a dostal se do vedení. Stav se rychle vyšplhal na 4:4 a vypadalo to, že si diváci užijí brankové hody. Přišel však oboustranný útočný zásek a následnou pasáž utkání hrály prim obrany s brankáři. Domácí ofenziva se z útlumu probudila dříve a dokázala pro svůj tým vytvořit dvoubrankový náskok, který si krčínští udržovali až do konce poločasu. V samém závěru první půle však snížil na přijatelných 9:8 pro Krčín Honza Obrlík.

Do druhého poločasu jsme tedy nastupovali s jednobrankovou ztrátou, ale s výhodou držení míče. Následující pasáž hry se nám však hrubě nevyvedla, neproměnili jsme několik šancí a ztratili laciné míče. Z toho rezultoval stav 12:8 pro domácí a naše naděje na dobrý výsledek začaly pohasínat. Poté se však spustil velice intenzivní déšť, který úplně změnil obraz hry. Na obou stranách se v důsledku kluzkého povrchu a míče kupily jednoduché technické chyby a i když se nejprve zdálo, že domácím tato změna vadí méně než nám, skóre se začalo pomalu vyrovnávat. Důležité branky však v těchto chvílích zaznamenal krčínský Honza Štrof a udržel svůj tým v pozici, kterou už si domácí zkušeně pohlídali až do konce zápasu. My jsme pak proměněným trestem po čase pouze kosmeticky upravili na finální jednobrankový rozdíl. Výsledek zápasu tedy 15:14 pro domácí.

 

Několik krátkých postřehů k zápasu:

Velmi dobře nám zahrála obrana s brankářem.

Náš útok střídal světlé chvíle s mizernými, o šanci na lepší výsledek jsme se připravili dlouhými střeleckými výpadky v prvním i druhém poločase.

Tolik technických chyb jako v tomto zápase jsme neudělali za posledních 5 druholigových utkání dohromady.

I na výkonu domácích bylo místy znát, že se jedná o první zápas sezony a do optimální formy ještě něco schází.

Zápas měl pěknou atmosféru, odehrál se bez jakýchkoliv výstřelků či problémů. Velmi dobře ho řídil pan Libor Bittner z Opatovic. Padla jediná žlutá karta, kterou dostal Vašek Pokorný.

Dokázali jsme si, že můžeme hrát dobré zápasy s kvalitními týmy. Potřebujeme však podat vyrovnanější výkon a vyvarovat se delších hluchých pasáží v naší hře.

 

Sestavy:

Domácí Sokol Krčín: Chmelík M., Kopecký M. – Leugner M., Červinka M., Šefc R., Mikolášek J., Hrnčíř V., Marek T., Marek M. – Štrof J. (7 branek), Fišer M., Samek P. (5 branek), Valtera J. (3 branky)

Hostující Draken Brno: Divina M., Horák L. – Botko O., Mikulka L., Pokorný V., Nepustil T. – Novák M., Divina Z. (1 branka), Slach T. (7 branek), Kováč R. (1 branka), Obrlík J. (5 branek)

 

Fotografie budou doplněny.

Příští neděli (7. září) nás čeká první domácí prvoligové utkání. Od 11 hodin hrajeme s 1. NH Brno.

 

 

Druhý přípravný turnaj na novou sezonu - Velká cena Brna na 1. NH Brno

(Tom Slach, 19. 8. 2014)

 

V sobotu 16. srpna sehrálo družstvo mužů další porci přípravných zápasů před podzimní částí sezony, a to v rámci Velké ceny Brna v národní házené, turnaje pořádaného oddílem 1. NH Brno. Soupeřem nám postupně byly týmy Vřeskovic, Moravské Slavie Brno, Ostopovic a domácího 1. NH Brno. Vzhledem k hrací době 2 x 20 minut jsme na hřišti strávili téměř 3 hodiny čistého času. Soupeři byli kvalitní a zápasy vyrovnané. Po první výhře nad Vřeskovicemi, sedmým týmem uplynulé sezony 2. ligy mužů skupiny A, v poměru 18:13, jsme postupně utrpěli tři těsné prohry. S KNH MS Brno 14:15, s Ostopovicemi 11:13 a na závěr celého turnaj s domácím 1. NH Brno doplněným o střelce Martina Šafáře z Morendy 15:16. 

Od turnaje jsme si slibovali kvalitní herní přípravu ve zvýšeném tempu oproti veselskému turnaji hraného o týden dříve. To se splnilo beze zbytku. Bohužel, stále nejsme v plné sestavě, což pilování konkrétních herních činností komplikuje. Herní prostor tak alespoň dostávají hráči, kteří obyčejně tolik příležitostí nemají, a mohou se ukázat a zabojovat o setrvání v sestavě, potažmo v týmu. Zbývají poslední dva týdny do startu soutěže. Snad se nám podaří doléčit některé drobnější zdravotní šrámy a budeme na start ligy dobře připraveni.

Turnaj jsme odehráli v této sestavě: v brance M. Fischer; na obraně T. Nepustil, M. Grepl, V. Pokorný, M. Bláha, O. Botko (1 zápas), L. Mikulka (14 minut); v útoka Z. Divina, J. Obrlík, T. Slach, D. Lipták, M. Novák; trenér J. Skalník.

 

Kompletní výsledky zde - http://www.1nhbrno.cz/archiv/2014-2015/clanky-14-15/#clanek119

Fotografie zde - http://www.1nhbrno.cz/foto/thumbnails-258.html

 

 

První přípravný turnaj na novou sezonu - Memoriál Lubomíra Nováčka ve Veselí n. Moravou 

(Tom Slach, 11. 8. 2014)

 

O víkendu 9.-10. srpna 2014 se družstvo mužů zúčastnilo tradičního přípravného turnaje – Memoriálu Lubomíra Nováčka ve Veselí nad Moravou. Na turnaj jsme vyrazili s kostrou „A“ týmu doplněnou o hráče rezervního družstva „B“. Cílem bylo především volnější zahájení herní přípravy směřující k začátku podzimní části sezony a potrápení těl zatuhlých dlouhou letní pauzou.

Výhodou veselského turnaje je fakt, že ho pravidelně navštěvují i družstva z Čech, se kterými se jinak téměř nepotkáváme. Krom tradičních moravských soupeřů jsme se tak letos měli možnost poměřit i s Kyšicemi a Ejpovicemi – týmy středu tabulky uplynulé sezony 2. ligy mužů skupiny A.

Sobotní část turnaje jsme zahájili těsným vítězstvím nad Osekem nad Bečvou (12:11). Následovaly výhry nad Kyšicemi (9:4), Vracovem (9:7) a Veselím „B“ (13:7). Prostor dostali všichni hráči a zápasy proběhly v příjemném tempu.

V neděli, kdy se mělo rozhodovat o pořadí na pomyslných stupních vítězů, se nám již tolik nedařilo. Dvě prohry o jedinou branku nám přisoudily konečnou bronzovou příčku. V ranním zápase s Ejpovicemi (5:6) si vybral slabší chvíli útok, který nebyl schopný proměňovat jasné brankové příležitosti a přetavit tak ve vítězství dobrou hru obranné řady a brankaře. Poslední zápas turnaje jsme pak sehráli proti domácímu „A“ týmu. Toto utkání vybočilo z jinak poklidného průběhu turnaje, kdy chvílemi jiskřivou atmosférou a ostřejšími zákroky připomínalo soutěžní klání o mistrovské body. Po vyrovnaném průběhu rozhodla o naší prohře až neproměněná šestka po čase (8:9).

Turnaj dobře posloužil pro lehké rozehrání po delší pauze. Navážeme na něj dalšími přípravnými utkáními o následujícím víkendu. „A“ tým se v sobotu 16. 8. představí na Velké ceně Brna na hřišti 1. NH Brno. „B“ tým zajíždí v tentýž den k přípravnému turnaji do Oseka nad Bečvou.

Dík patří organizátorům z Veselí n. Moravou a všem zúčastněným za sehrané zápasy. Důležité je, že nedošlo k žádnému zranění.

Individuální ocenění za nejlepšího brankáře turnaje si odnesl Mira Divina. Gratulace!

 

Výsledky všech zápasů, tabulku a další lze nalézt na stránkách veselského oddílu: http://www.nhveseli.wbs.cz/Memorial-Lubomira-Novacka.html

 

Sestava, zleva stojící: M. Novák, D. Lipták, M. Bláha, T. Nepustil, V. Pokorný, M. Divina, zleva spodní řada: T. Slach, M. Grepl, J. Obrlík, Z. Divina 

 

 

Komentář k postupové sezoně 2013/2014

(Tom Slach)

 

Říkal jsem si, že by bylo fajn sepsat s určitým časovým odstupem a vychladlou hlavou menší ohlédnutí za právě uplynulou ligovou sezonou. Nedopadla totiž úplně špatně.

 

V jejím průběhu to však na podobně dobrý konec několikrát nevypadalo. Ten nicotný bodík, který ve finiši dělil šťástné postupující od druhého Veselí, jsme mohli velice jednoduše nechat ve spoustě zápasů. Třeba hned v tom prvním.

 

Sezonu jsme zahajovali domácím zápasem s Podhorákem. Chybělo několik důležitých opor a zápas moc koukatelný nebyl. Vydřená výhra o 1 branku (18:17) byla darem shůry a předznamenala (aniž jsme to tehdy tušili) to, jak bude letos vypadat většina našich špílů. Bídu úvodu sezony dokumentuje to, že jsem se na zmiňovaný zápas přišel v podstatě jen podívat a chtěl pošetřit potahané vazy v kotníku, na který se o týden dřív nedalo postavit. Berle jsem odhodil asi 3 dny před výhozem. Zápas jsem odehrál bez střídání.

Zápas druhý a zajíždíme na nejbližší venkovní hřiště – na Morendu. Výsledná výhra o 4 branky (20:16) vypadá celkem jasně, ale dlouho rozhodnuto nebylo. Z bryndy nás vytáhl tehdy ještě kompletní první útok obou Zdendů s Peťou, který byl ve druhé půlce téměř bezchybný.

Ke třetímu zápasu jsme jeli do Veselí. V nervózní první půli jsme párkrát pohrdli možností domácí zaříznout (a že na to šance byly). Ti se pak dostali do vedení a do pohody, na níž se vezli až do konce zápasu. My měli světlejší místa na začátku druhé půle, kdy jsme přeskupili útok, a podařilo se nám vstřelit 6 branek v řadě. Veselané však v tu dobu zvládli vždy rychle odpovědět, což rozhodlo. Zbytek špílu si už pohlídali a zaslouženě vyhráli. Nutno říct, že jsme tam toho moc nepředvedli. Výsledek 17:13 pro domácí.

Následovaly tři vítězné zápasy – ve Vracově (25:15 pro nás), doma s Dobruškou (21:17) a Jihlavou (21:11). Tahle sekvence byla asi nejpoklidnějším obdobím sezony. Obrana s brankářem tradičně šlapala a vepředu se dařilo střílet dostatek branek. Zdánlivý klid a pohoda však byly ukončeny poměrně rázně – v zápase s Jihlavou jsme přišli o kapitána Zdendu Fialu (jak se ukázalo později, pro celý zbytek sezony), kterému vypovědělo službu koleno. Rozpadla se nám tak stabilní první lajna. Nutno říct že zrovna ve chvíli, kdy začala chytat solidní formu s hrála pěknou házenou. Ztratili jsme taky jediného ofenzivní borce s jakýmis takýmis házenkářskými proporcemi. Nám cvrčkům bylo jasné, že začíná ta pravá sranda.

Zkouška ohněm čekala hned o týden později na Vysočině v Humpolci. Na místní mančaft se vždycky dost nadřeme a jejich styl nám nesedí. Vyhráli jsme 10:5 a dali podnět k diskuzím široké házenkářské obci. Hráli jste snad ve sněhu? Hráli jste na hokejové branky? Ne. Bylo hezky a branky byly normální. Defenziva šlapala na maximum a ukazovala, kdo je v tomhle ohledu špicí naší soutěže. Oslabený hubený a zakrslý útok protahoval pobyt v útočné třetině na maximum a hrál házenou, na kterou se nedalo moc koukat, která bolela, ale přinesla to nejdůležitější, pro co jsme přijeli – 2 body. Dali jsme sice jen 10 gólů, ale téměř neztratili míč. Vždycky jsme tak dlouho šudlali, až jsme ušudlali. A o tom to bylo.

Albrechtičky jsou však v šudlání o level výše. Tento styl praktikují dlouhodobě a mají ho vybroušený k dokonalosti. Další víkend jsme tak zajeli na Ostravsko, ve 14 lidech na hřišti zašudlali, nechali tam všechny body a jeli zase domů. Přijde mi to jako taková hloupá tradice posledních sezon, dávat body Albrechtičkám, ale holt to tak máme. Tenhle zápas byla největší bída za celý rok. Suverénně. Co je však podstatné, odrazili jsme se z pověstného dna a od tohoto dne (6. 10. 2013, prohra 12:16) neztratili až do úplného konce soutěže ani bod. To není zlý, ne?

O týden později jsme vyrazili zase na Ostravsko. Ve Vítkovicích jsme se však věnovali naprosto odlišnému sportu. Hráli jsme národní házenou. A hráli jsme ji dobře. Po skvělém týmovém výkonu všech řad proti výborně hrajícím domácím bereme oba body za výhru 17:16 a jedeme domů. Tenhle zápas byl naším podzimním vrcholem a naznačil, že může být zas líp. Taky byl jedním z těch, na které bych se klidně podíval i jako divák (a těch moc nebylo).

Po těchto dvou kontrastních představeních nás čekalo poslední domácí dvoukolo. V sobotním zápase porážíme v poklidném tempu doplněni několika mladými puškami Chropyni 30:6. V neděli nás čeká o poznání větší šichta a Osek po remíze v první půlce přehráváme 14:12. Zápas byl zase spíše o vůli a bojovnosti a krásou jsme šetřili. Když o tom tak přemýšlím, asi jí už máme našetřeno celkem dost. Možná jí vytasíme v příští sezoně. A možná taky ne, já bych se nedivil.

Důležité bylo, že jsme podzim zakončili vítězně. Suma sumárum, při pohledu na tabulku se nacházíme na druhém místě (18 b.) o bod za prvním Veselím (19 b.) a s 3 b. náskokem na třetí Vítkovice (15 b.). To je s přihlédnutím k průběhu soutěže až nějak moc pozitivní. Ber nebo nech být. My to berem. Optimisté a vtipálci hlásí, že pokud na jaře neprohrajeme, vypadá to na postup. Realisté v takové bodové hody nevěří. Na druhou stranu nutno přiznat, že ty nejlepší týmy budeme mít doma a tam jsme neprohráli ani nepamatuju. No uvidíme. Veselí otevřeně vyhlašuje za jasný cíl postup, my jsme vzhledem k okolnostem opatrnější a radši i potichu.

 

Zima nám pak moc dalších důvodů k optimizmu nedává. Tréninková morálka je slušně řečeno dosti vlažná a přímo úměrná jejich kvalitě. A jaro se zeptá.

 

 

No. Jaro se ptá. My mu odpovídáme pohodovou domácí výhrou 17:8 nad Morendou. Obrana s jistým Mirou maže hostující útočníky jako křídu z tabule. Pokud budeme dostávat každý poločas 4 góly celé jaro, mohlo by to být fajn, říkám si.

Sobotní předehrávka nás nakopla ale v neděli jedeme do Podhoráku. Nastává první jarní krizovka. Domácí během podzimu moc bodů neposbírali a jde jim o bytí a nebytí v soutěži. My máme být první bodovou kravkou, kterou podojí na nově zrekonstruovaném hřišti. Po cestě dopadají na čelní skla dešťové kapky. Nemám z toho vůbec dobrý pocit. Chvíli před zápasem přestává pršet. Mokrá guma, paráda. Natěšení diváci. Patrik Bajer probuzený ze zimního spánku. Tohle bude zajímavé. A bylo. Já osobně se cítil celý zápas dost bídně. Ještě že je nás na hřišti 7 a ostatní moje pocity nesdílí. Výhra 19:17 a body jedou s námi do Brna. Tak to by bylo, první velká jarní překážka za námi. Jedeme dál.

Příští stanice – zápas jara. Domácí bitva s Veselím. K vítězství nám pomáhá tradičně skvělý výkon brankáře a celé obrany v kombinaci s podstatně menším podlehnutím nervozitě v ofenzivě. Veselští kluci jsou výborní, v porovnání jednotlivců v útoku daleko lepší než my (můj pohled). Umí líp běhat, skákat, házet, líp u toho vypadají. Tenhle sport se ale hraje v kolektivu. A ten my máme. Proto jsme schopní dělat výsledky. Udělali jsme i tenhle. Výhra 11:9 a rázem jsme v diametrálně odlišné pozici. Máme bod navíc a Veselí bude čekat na jakékoli naše zaváhání, byť jednobodové. Vzájemné zápasy při případné rovnosti bodů hrají o jednu branku pro ně. Pokud chceme postoupit, nesmíme ztratit. Oni neztratí. Slovo postup se dle statistiků začíná na Kraví hoře používat s větší intenzitou než dosud.

Další domácí zápas, opět soupeř z jihu. Přijíždí borci z Vracova a obměněný kádr dává tušit, že nás čeká větší robota než při předchozím setkání. Taky že jo. Párkrát vedeme větším rozdílem, ale nejsme schopni soupeře definitivně dorazit. Nakonec vyhráváme naším tradičním způsobem o 2 branky, tentokrát 19:17.

To bychom měli. Co tam máme dál? Jihlavu u nich. Z obávaného zápasu je po nejsuverénnějším ofenzivním výkonu v sezoně výhra 26:18. Co se to s námi stalo? Tolik branek. Možná jsme si měli nějaké nechat na další domácí zápas s Humpolcem. Počasí přeje, lije jako z konve, po hřišti tečou potoky a tak se statistici po našem podzimním představení na Vysočině těší, že padne rekord v nejnižším počtu gólů v jednom zápase na této úrovni v historii. Poločas 3:2 jim dává naději. Ve druhé půli se však splašíme a na konci zápasu svítí na tabuli výsledek 12:6. Fajn, navlíkli jsme další korálek na vítěznou šňůrku.

Přichází nájezd týmů ze severovýchodu. Šudlanou s Albrechtičkami po prohraném poločase tentokrát nakonec urveme pro sebe (14:12). Padají další kameny ze srdce. O týden později přijíždějí borci s Vítkovic a přiváží tradičně i koukatelnější podívanou. Vítězíme po dobrém výkonu 19:17. Na pozápasové telefonáty Veselanů můžeme stále odpovídat zvesela.

Kolik že to zbývá zápasů do konce? Prý tři. Přichází klíčový souboj, jedeme do Dobrušky. Pokud tady vyhrajeme, poslední dvoukolo už musíme urvat. Tohle je zápas o náš postup, o kterém už se nikdo nebojí mluvit nahlas. Je horko k zalknutí, asfalt žhne. Stejně jako povrch jsou nažhavení i domácí, kteří na nás zhurta vlítnou. Nehrajeme žádnou velkou krásu, ale kvůli té jsme dneska nepřijeli. Rveme se o každý míč, o každý metr hřiště. Ze hry moc gólů nedostáváme, ale na tresty tasí Dobrušáci Honzu Morávka, který proměňuje jeden za druhým a drží stav kolem remízy. V poslední minutě se dostáváme do vedení o branku, soupeř dohrává zápas a vybojuje si trest kus před brankovištěm. Na něj se staví do té doby neomylný Honza a má v rukou náš osud. Atmoška v tu chvíli krapet zhoustla a my si prožili malé Nagano. Mira chytil, jsme ve finále, jsme ve finále (15:14).

Tím finále bylo poslední dvoukolo v Chropyni a Oseku. První povinné vítězství v sobotu uhrajeme, i když kluci v brance loví balon ze sítě asi víckrát, než čekali (23:15). Domácí hráli dobře (ten rok v soutěži jim asi prospěl), my tradičně nic extra nepředvedli. To nás ale netrápí a soustředíme se na neděli 15. 6. 2014, která se nám může zapsat do paměti navždycky (pokud si to pak někdo večer při oslavách komplet nevymaže). Poslední zápas s Osekem je třešničkou na letošním dortu. Vyhráváme tradičně o 2 branky, ten stav se nám asi líbí (16:14). Můžeme zvednout ruce. Je to tam. Postup, na který někteří kluci dřou a čekají už drahně let máme v hrsti. Na začátku sezony s ním málokdo počítal. Někteří o něm sice mluvili, ale v praxi to nebylo poznat. Podzim mě nepřesvědčil, Zdendovo zranění nás na chvíli zabrzdilo. Ale pak to přišlo. Čtrnáct (14!!) zápasů v řadě jsme neztratili bod. A za to si ten postup podle mě zasloužíme.

 

Nehráli jsme nejkrásnější házenou, ale byli jsme schopní vyhrávat těžké a vyrovnané zápasy. Všechny krizové situace jsme zvládli. Myslím si, že kromě gólmana nemáme žádnou výraznou idividualitu. Fungujeme však jako celek a nepříjemnosti, které nás přes rok potkaly, nás ještě víc semkly.

 

 

Tož. Jsme tam!

 

Vítězná sestava Drakenu po posledním zápase v Oseku nad Bečvou (neděle 15. 6. 2014, výhra 16:14). Stojící zleva: Peťa Skalník, Robin Kováč, Venca Pokorný, Zdenda Divina, Tom Nepustil, Ondra Botko, Libor Mikulka, Honza Obrlík, Tom Slach, trenér Mirek Skalník. Ležící zleva: Míša Fischer a Mira Divina.

 

Konečná tabulka 2. ligy mužů skupiny B pro sezonu 2013/2014 (zdroj: http://svaznarodnihazene.cz/)

Komentáře
Trackback URL:

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.